Kategoriler

Nehaber24.com

Erzincan Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesi

Fabrikanın özelleştirilmesi ile ilgili 15 sivil toplum kuruluşu ortak basın açıklaması yaptı

Erzincan Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesi ile ilgili kentte bulunan bazı sivil toplum kuruluşları ortak basın açıklaması yaptı.

Türk-İş İl Temsilcisi ve Şeker-İş Sendikası Erzincan Şube Başkanı Bülent Bulut, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda bir araya gelen 14 sivil toplum kuruluşu temsilcisi adına yaptığı açıklamada, Şeker Fabrikası'nın doğrudan ve dolaylı olarak istihdamda 15 bin ila 20 bin kişiyi ilgilendiren, kentin ekonomisine yılda 100 milyon liranın üzerinde girdi sağlayan bir kurum olduğunu söyledi.

Bulut, gerekli yasal düzenlemelerin bir an önce yapılmasını talep ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Türkiye’de en küçük ölçekli fabrikalardan biriyiz. Bu durumda buralar özelleştiği an, bizim gibi küçük ölçekli fabrikalar, rekabet gücü olmadığından en kısa vadede kapısına kilit vurularak kapatılacaktır, korkumuz ve endişemiz bundan dolayıdır. Fabrikamızın teknolojisi yenilensin, kapasitesi artırılsın, üretimi uzun yıllar garanti altına alınsın, ondan sonra özelleştirilsin. Aksi takdirde buranın yaşama şansı yoktur." dedi.

Bulut, Türkiye'de şeker fabrikalarından Doğu Anadolu'da bulunanların sosyal amaçlı, İç Anadolu Bölgesi'ndekilerin ise kar amacı güdülerek açıldığını, yöre insanının bu fabrikaların misyonunu tamamladığına dair bir kanaat taşımadığını, Erzincan'da şeker fabrikası ölçeğinde bir sanayi tesisinin bulunmadığını sözlerine ekledi.

Yorumlar

HACI AKA 1 Yıl Önce

ERZİNCAN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ ÖNDERLİĞİNDE FABRİKA ERZİNCAN LI İŞ ADAMLARINA SATILSIN.BU SAYEDE HEM İŞLETİLİP KAR ELDE EDİLMİŞ OLUR HEMDE FABRİKAMIZ İPLİK FABRİKASI KADERİNİ YAŞAMAMIŞ OLUR.SAYGILAR

ali 1 Yıl Önce

ülkenin temel fabrikaları özelleştirilemez, satacak son şeyler bunlar kaldı sanırım sivil toplum kuruluşları siyasi parti önderliğinde değil insanlığın ülkenin çıkar menfaatinde hareket etmeliler sonra özelleştirilsin diyen satarım ama bana ne vereceksiniz der gibi.

Daha Fazla Haber
Politika
Başkan Başsoy: Bu şehre hizmet etmekten onur ve gurur duyuyorum
Ekonomi
Zincir marketler de tanzim satış yapabilecek
Genel
Avrupa Konseyi heyeti 31 Mart yerel seçimlerini izleyecek
Genel
AA kasırga ve selin vurduğu Beira'da
Genel
Seçim arifesinde Netanyahu'yu bekleyen yolsuzluk dosyaları
Genel
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Eskişehirli taraftarlara müjde
Genel
ByLock'tan Gülen'in 'hükümeti meşgul edin' talimatı çıktı
Genel
'Şok diyetler' ölüm saçıyor
Ekonomi
Meteorolojiden soğuk hava uyarısı
Ekonomi
İstihdam yarışında Trakya fark attı