Kategoriler

Nehaber24.com

Erzincan Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesi

Erzincan Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesi ile ilgili Erzincan Valisi Ali Arslantaş başkanlığında toplantı düzenlendi.

Erzincan Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesi ile ilgili Erzincan Valisi Ali Arslantaş başkanlığında toplantı düzenlendi.

Erzincan Şeker Fabrikası'nın özelleştirme süreci istişare toplantısı Hilton Garden Inn Otel'de AK Parti Milletvekilleri Sebahattin Karakelle, Serkan Bayram, Belediye Başkan Vekili Recep Gökalp, Erzincan Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Adnan Özel, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Gürkan ve bazı siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, sendika başkanları iş adamları katıldı.

Toplantıda açılış konuşması yapan Vali Arslantaş, kentte önceki yıllarda özelleştirmeden dolayı yaşanan kötü tecrübeler dolayısıyla bir tedirginliğin olduğunu ancak Erzincan Şeker Fabrikası için yeni bir sayfanın başlayacağını söyledi.

Arslantaş, "Çiftçimiz 2021 yılına kadar gübre ve tohum aynı devam ediyor. Sözleşmede buda yer alıyor kotada düşüş yok. Çalışanlar fabrikanın yeni sahipleri ile oturup konuşacak, isterlerse orada kalacak isterlerse başka yerlere yerleştirilecek. Özlük haklarında hiçbir kayıp olmayacak. Çalışanların tüm haklarının korunduğu güzel bir örnek olduğunu düşünüyorum." dedi.

AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, "Şeker fabrikaları özelleştirmesi konusu sık sık gündeme getiriliyordu. En son 2012 yılında gündeme gelmişti. O dönem özelleştirme ertelenmişti. Şimdi ise yapılan toplantıda 14 şeker fabrikasının özelleştirme kapsam içine alınması kararı verildi." dedi.

AK Parti Erzincan Milletvekili Av. Serkan Bayram ise şeker fabrikalarının özelleştirme sürecinin kendi iktidarları öncesinde başladığını, şimdi ise 14 fabrikanın ihaleye çıkarıldığını söyledi.

Yorumlar

Yavuz Akkoç 10 Ay Önce

Peki taşeron işçiler ne olacak. Neden ayrım yapıldı bize hani başbakan söz vermişti bize kitlere kadro verilecek diye. ???????

Melahat kutlu 10 Ay Önce

SEKER FABRIKASI ERZINCANIN TEK FAB COCUKLUGUMUZUN SEKER FAB LUTFEN OZELESMESIN BUNA KARSIYIM TUM ERZINCANLILAR TEK YUREK OLALIM

Sahipsiz Erzincan 10 Ay Önce

Sizde hiç biriniz bu fabrika şehir için önemli demiyorsunuz ve düzgün bir fabrika yatırımı da yapamadığınızı söyleyemiyorsunuz, yok bizden önce başlandı gibi tuhaf cümleler kuruyorsunuz. Yazık bu halka. Ulalara 3000 kişilik ögrenci yurt yapımına izin veriyorsunuz, ne esnafı nede ögrenci düşünülmüyor sadece erzincandaki bazı zenginlere beşkeş çekiliyor, şehre katkısı var mı yok mu denmiyor. En acısı KYK Genel müdürü Erzincanlı fakat o yurdun oraya yapılmasına izin veriyor. Yazık bu şehre, yazıklar olsun bu şehri temsil edenlere

NUR 10 Ay Önce

FABRİKANIN KAPANMASINI ERZİNCAN HALKI OLARAK BENDE İSTEMİYORUM ŞEHRİN BÜYÜMESİ İÇİN FABRİKALAR AÇILIR BURADA KAPANIYOR BU KADAR (TAŞERON ) EKMEK YİYEN İNSANLAR NE OLACAK O ZAMAN BU İNSANLARDA KADRODAN YARARLANACAKLARDI KADROLU ÇALIŞANA KURUM DEĞİŞTİR GERİ KALAN KAPI ÖNÜMÜ YAZIKLAR OLSUN

AYŞEGÜL 10 Ay Önce

fabrikanın kapanmasını istemiyoruz gelişmesi gereken memleket zaten anlamadığım o zaman taşeron olarak çalışan güvenlik vb elemanlara neden kadro verilmedi kadrolu çalışanlar kurum değiştirecek geri kalan ne olacak yine garibana olan oluyor helal olsun

Daha Fazla Haber
Genel
Fransa'daki gösterilere 33 bin 500 kişi katıldı
Politika
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan: İncelemeler çok yönlü devam ediyor
Spor
MKE Ankaragücü'nde teknik direktör Kartal'ın görevine son verildi
Genel
Almanya’da Türk avukatın tehdit edilmesiyle ilgili soruşturma
Spor
Medipol Başakşehir sahasında yine kazanamadı
Genel
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Sınırlarımızı korumak için her türlü tedbiri alırız
Genel
Hollanda'da sarı yeleklilerden protesto gösterisi
Spor
Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonasında Sakçı, finale kaldı
Genel
Ukrayna'da birleşik bağımsız kilise kuruldu
Genel
Saldırı hazırlığındaki 13 terörist etkisiz hale getirildi