Kategoriler

Nehaber24.com

Şeker Fabrikamıza Sahip Çıkalım

Özelleşmesin gündemde olduğu Erzincan Şeker Fabrikasının satışı ile alakalı Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Gürkan gazetecilerle

Özelleşmesin gündemde olduğu Erzincan Şeker Fabrikasının satışı ile alakalı Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Gürkan gazetecilerle bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.Başkan Gürkan yaptığı açıklamada "Bilindiği gibi, Erzincan Şeker Fabrikası, 11 Nisan 2018 tarihinde Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından,  satış yöntemi ile özelleştirilecektir. 1956 yılından bu yana şehrimizin ve bölgemizin ekonomisine katkı sağlayarak faaliyet gösteren fabrikamız ile ilgili özelleştirme hususu sık sık gündeme gelmekle beraber ikinci kez ihale aşamasına gelmiştir.2011 yılında Erzincan’ın da içerisinde bulunduğu 4 şeker fabrikası 256 milyon dolara satıldı ancak akabinde satış iptal edildi. Nisan ayında yapılacak ihalede de iptal edilmesi yönünde gerekli çalışmaların yapıldığı duyumlarını almaktayız. Ancak 11 Nisan da yapılacak ihale ya iptal olmazsa ihtimaline karşıda gerekli hazırlığı yapmak zorundayız.Şeker fabrikalarının satışa çıkarılacağı haberinin duyulmasıyla üzerine düşen görev ve sorumluluk bilinciyle hareket eden odamızın son günlerde tek gündem maddesi şeker fabrikası olmuştur.Şartnamenin satışa çıkarıldığı ilk gün Özelleşme İdaresinden 10 bin lira bedelle odamız bünyesinde faaliyet gösteren bir şirketimiz adına şartnamemizi aldık gerekli incelemeleri yaptık ve geçen hafta cumartesi günü Hilton otelde yapılan toplantıda şeker fabrikasını masaya yatırdık.Gelinen bu noktada yapılacak iş bellidir.

Erzincan olarak bize düşen görev fabrikamıza sahip çıkmaktır. Bizler ilin önde gelen sivil toplum kuruluşları olarak, yerel dinamikleri harekete geçirerek oluşturulacak olan bir ortak girişimle fabrikamızın devamlılığını sağlama gayreti içerisindeyiz. Bu amaçla Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası çatısı altında kurulacak olan bir şirketi şehrimizdeki sanayicimize, tüccarımıza, esnafımıza çiftçimize hisse satışı yöntemiyle oluşturulacak bir bütçe ile ihaleye girip bu fabrikayı Erzincan’a kazandırmanın gayreti içerisindeyiz. Eğer bu fabrikayı Erzincan olarak biz alamazsak, yarın o fabrikaya asgari ücretten bir işçi yerleştirmenin çabası içerisinde olacağız. ‘’BU İŞ OLUR’’ parolasıyla çıktığımız bu yolda kurulacak şirketin sermayesinin hisse yapısının ne olacağı konularını istişare etmek üzere 10 Mart 2018 Cumartesi günü saat 10:00 da Müftülük Konferans Salonunda Şeker Fabrikası istişare toplantısı yapacağız. Bu toplantıya şehrimizin tüm esnafını tüccarını yani Erzincan’ın derdiyle dertlenen taşın altına elini koyabilecek herkesi bekliyoruz. Halis niyetimizle çıktığımız bu yolda başta üyelerimiz olmak üzere tüm esnafımızın desteğine ihtiyacımız vardır. Cumartesi günü yapacağımız bu toplantıya katılan her üyemiz fikrini beyan edecek ve oluşacak ortak akılla yolumuza devam edeceğiz. Çıkmış olduğumuz bu yolda Rabbim bizlere birlik ve beraberlik ve emeğimizin karşılığını alabilmeyi nasip etsin diyorum saygılar sunuyorum.

Yorumlar

Ali Yurt 10 Ay Önce

Tebrikler Hayati Gūrkan

Daha Fazla Haber
Belediye
56 ayda Erzincan'ın çehresi değişti
Genel
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öncü kardeşleri kabul etti
Genel
Doğu'da ulaşıma kar engeli
Spor
"Senior kategorisindeki en genç Türk sporcu olacağım"
Spor
Kasımpaşa, Mustafa Denizli'nin sözleşmesini uzattı
Genel
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli bir araya geldi
Genel
Şehit Emniyet Müdürü Verdi son yolculuğuna uğurlandı
Ekonomi
Türkiye 'kilogram'daki değişikliğe hazır
Genel
Atatürk, Galata ve Haliç Metro köprüleri deniz trafiğine açılıyor
Ekonomi
"Marka 2018" konferansı