Kategoriler

Nehaber24.com

Coca-Cola 2,4 milyon kadının güçlendirilmesini destekledi

- Coca-Cola, 2010 yılında hayata geçirdiği 5by20 Programı ile bugüne kadar 75 ülkede 2,4 milyondan fazla kadına ulaştı

İSTANBUL (AA) - Coca-Cola, 2020 yılına kadar tüm dünyada 5 milyon kadının ekonomik ve toplumsal hayatta güçlendirilmesi hedefi doğrultusunda 2010 yılında hayata geçirdiği 5by20 Programı ile bugüne kadar 75 ülkede 2,4 milyondan fazla kadına ulaştı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Coca-Cola’nın 5by20 Programı, 2020 yılına kadar 5 milyon kadının ekonomik olarak güçlendirilmesi hedefi doğrultusunda önemli ilerlemeler kaydetmeye devam ediyor.

Coca-Cola şirketi, 5by20 Programı ile ilgili yayınladığı global raporunda, programın hayata geçirildiği 2010 yılından bu yana 75 ülkede 2,4 milyondan fazla kadına ulaştı.

2017 yılında 700 bin kadına daha ulaşan 5by20 Programı’nın kapsamı, söz konusu yıl içerisinde yüzde 41 arttı. 5by20 kapsamında sunulan eğitimler, finansal destekler ve mentorluk programı ile kadınların sosyal ve ekonomik olarak güçlendirilmesi hedefleniyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölümü Başkanı Evguenia Stoichkova, şunları kaydetti:

“Coca-Cola Şirketi olarak, kadınların küresel ekonomiyi şekillendirmede dönüştürücü bir rol oynayacağına inanıyoruz. Bu inançtan hareketle, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde ekonomik büyüme ve sürdürülebilir kalkınmaya destek olmak amacıyla kadınların toplumdaki yerini güçlendirmek için çalışmalar yürütüyoruz.

Türkiye’de de 5by20 hedefi kapsamında 2015 yılında hayata geçirdiğimiz Kız Kardeşim Projesi ile bugüne kadar 19 ilde 2 binden fazla kadının kendini geliştirerek toplum içinde daha aktif rol almalarına destek verdik. Kadınlara yönelik projelerimiz ile kadınların toplumsal ve ekonomik olarak güçlendirilmelerine destek olmaya devam edeceğiz.”

Yorumlar

erzincanlıyım 7 Ay Önce

ev yemekleri yapmak istiyorum ama yapamıyorum destek olurmusunuz

Daha Fazla Haber
Genel
Gazze Şeridi'ndeki barışçıl gösterilerde bir Filistinli şehit oldu
Genel
Reyhanlı saldırısının planlayıcısı Yusuf Nazik tutuklandı
Genel
Mavi listedeki terörist etkisiz hale getirildi
Genel
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler birlikleri denetledi
Genel
Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Türkiye'ye geldi
Ekonomi
Peugeot'dan ÖTV değerlendirmesi
Asayiş
Erzincan'da yolcu otobüsünde uyuşturucu hap ele geçirildi
Genel
PKK elebaşının akrabası Yunanistan'a kaçarken yakalandı
Genel
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Masum insanları yalnız bırakmadık
Ekonomi
GÜBRETAŞ'ta üst düzey atama