Kategoriler

Nehaber24.com

ZMO’dan Dünya Kadınlar Günü Kutlaması

8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Ziraat Mühendisleri Odası Erzincan İl Temsilcisi Pınar Özlü, en büyük dileklerinin Türk kadının

8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Ziraat Mühendisleri Odası Erzincan İl Temsilcisi Pınar Özlü, en büyük dileklerinin Türk kadının hakettiği noktaya gelmeleri olduğunu söyledi.

ZMO İl Temsilcisi Pınar Özlü yayınladığı mesajda, “ülkemizin kuruluşundan bugünlere kadar Türk kadını en az erkekler kadar bu ülkeye hizmet etmiştir. Kadın tarımdan eğitime, sağlıktan ekonomiye, bilişimden ev hanımlığına kadar hayatın her noktasında emek vermiştir. Ülkemizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün dediği gibi yeryüzünde gördüğünüz herşey kadının eseridir. Beşikten mezara kadar tüm gücünü ve enerjisini ailesi, çocukları, ülkesi ve milleti adına harcayan Türk kadını baştacı edilmeyi çoktan haketmiştir. Lakin son zamanlarda ülkemizde kadına karşı uygulanan şiddet unsurları giderek artmakta ve sorumlulara verilen cezalar maalesef yetersiz kalmaktadır. Ziraat Mühendisleri Odası olarak kadına uygulanan tüm şiddet unsurlarını reddediyor ve kınıyoruz” dedi.

 ZMO İl Temsilcisi Özlü özellikle tarımsal üretime katkı veren, insanların gıda ihtiyacının karşılanması için gece gündüz demeden çalışan Anadolu kadınına saygı duyulmasının önemine değindi. Toplumun kadına meta olarak bakmaktan vazgeçmesi gerektiğini kaydeden Özlü, “kadın annenizdir, kızınızdır, ablanızdır, kardeşinizdir. Kadın bu dünyada en az erkek kadar değerlidir. Sahip olduğumuz tüm değerler kadının yerinin belirlenmesi noktasında son derece açıktır. Ancak beyinlerimizde yaratılan yanlış kadın algısının, erkek egemen dünyanın oluşturduğu kadın anlayışının derhal terkedilmesi, hümanist düşüncelerin beynimizi kaplaması olmazsa olmazdır. Unutmayalım ki kadın dünyanın geleceğidir. Bu duygu ve düşüncelerle başta bayan üyelerimiz olmak üzere tüm kadınlarımızın bugününü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Genel
Suudi Veliaht Prensin yakın çevresinde değişiklik sinyali
Genel
Tır sürücüleri kuyrukta daha az bekleyecek
Genel
Avrupa'nın sabıkalı saldırganları
Ekonomi
Ziraat'le çalışan konut projelerinde faiz yüzde 1'in altında
Genel
Halk Yatırım, 2018'deki 100. borçlanma aracı ihracını gerçekleştirdi
Ekonomi
Boyner Kozmetik'ten yeni yıl kampanyası
Ekonomi
"Sosyal konut projeleri artarak devam ediyor"
Spor
Ersun Yanal Ülker Stadı'nda
Genel
BM Yüksek Komiserliği Sözcüsü Shamdasani: Kaşıkçı soruşturmasını Suudilerin yürütmesi yeterli değil
Genel
Paris'i 8 bin polis koruyacak