Kategoriler

Nehaber24.com

"Kadınlar kozmetik alışverişlerinde tercihi parfüm ve rimel"

İSTANBUL (AA) - Hepsiburada'nın verilerine göre kadınlar kozmetik alışverişlerinde en çok parfüm ve rimel tercih ediyor.Hepsiburada'dan yapılan açıklamaya göre, kadınların en çok tercih ettiği ürünler arasında başı çiçeksi...

İSTANBUL (AA) - Hepsiburada'nın verilerine göre kadınlar kozmetik alışverişlerinde en çok parfüm ve rimel tercih ediyor.

Hepsiburada'dan yapılan açıklamaya göre, kadınların en çok tercih ettiği ürünler arasında başı çiçeksi kokuya sahip kadın parfümleri çekerken, kadınların en fazla satın aldığı diğer ürün grubunda ise şampuanlar yer alıyor. 20-29 yaş aralığındaki kadınlar ferah, meyveli, çiçeksi kokuları tercih ederken, 30-35 yaş aralığındaki kadınlar çiçeksi ve oryantal, baharatlı kokuları alıyor.

Parfüm tercihlerinde çiçeksi kokular kadınların ortak paydasında buluşuyor. Kadınların yüzde 87'si yoğunluk olarak Eau de Parfume/EDP ürünleri tercih ediyor. Kadınlar, bilinçli olarak yoğunluğu fazla olan parfümleri satın almak istiyor.

Saç bakımına en çok önem veren şehirler arasında sırasıyla İstanbul, Ankara ve İzmir'in ardından Kocaeli, Hatay ve Antalya bulunuyor. Kadınlar saç bakımında tercih ettikleri onarıcı bakım şampuanlarının yanı sıra saç bakım kremlerine de ilgi duyuyor.

Hepsiburada alışveriş gözlemlerine göre bu sezonun makyaj trendleri arasında hacim veren siyah maskaralar ve mat likit rujlar, kadınlar tarafından en çok rağbet gören ürünler arasında yer alıyor. Kış aylarında olmanın da etkisiyle nemlendirici kremler de kadınların en çok satın aldıkları ürünler arasında.

Öte yandan, Hepsiburada'nın başlattığı, kozmetik alışverişi yapacaklara çeşitli indirimlerin sunulduğu alışveriş kampanyası 10 Mart'a kadar sürecek.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Ekonomi
VakıfBank’tan konut proje kredilerine düzenleme
Spor
PTT Spor Kadın Voleybol Takımı'ndan yenilmezlik serisi
Ekonomi
Turkcell'li millilerden dünya yüzme şampiyonasında 13 rekor
Ekonomi
Bahçeşehir Koleji, 4 Eylül Sivas Kampüsü'nü devraldı
Spor
Sivasspor ve Bahçeşehir Koleji arasında sponsorluk anlaşması
Ekonomi
Axess Mobil'den yılbaşına özel kampanyalar
Ekonomi
Hepsiburada'dan Yıldızlı Ürünler'de net yüzde 30 indirim
Genel
Dondurucu havada enerji nakil direklerinde zorlu mesai
Ekonomi
"Şirketler çevreye karşı sorumlu üretimi teşvik etmeli"
Ekonomi
Quick Sigorta acentelerine Kefalet Sigortası anlatıldı