Kategoriler

Nehaber24.com

Türk Telekom'un ULEB Avrupa Kupası'na davet edilmesi

- Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Şükrü Kutlu: "Kulübümüzün geçmişteki Avrupa tecrübesi, Avrupa Kupası'na seçilmemizde etkili oldu"


ANKARA (AA) - Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Şükrü Kutlu, Avrupa Basketbol Ligleri Birliğinin (ULEB) Avrupa Kupası için Türk Telekom'u seçmesinde geçmişteki başarılarının önemli etkisi olduğunu belirtti.

Başkan Kutlu, yaptığı yazılı açıklamada, yeni sezonda bir yandan Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde şampiyonluk, bir yandan da ULEB Avrupa Kupası'nda en üst noktaya kadar tırmanabilmek için tüm güçleriyle mücadele edeceklerini vurgulayarak, "Kulübümüzün geçmişteki Avrupa tecrübesi, Avrupa Kupası'na seçilmemizde etkili oldu. Son sezonumuzda gösterdiğimiz başarı, Avrupa'nın da dikkatini çekti." ifadelerini kullandı.

Kutlu, yönetimin yüksek arzusuyla Süper Lig'e yükseldikleri ilk sezonda bu başarıyı yakaladıklarının altını çizerek, "Avrupa Kupası'nda mücadele ederek Avrupa takımlarını Ankara'ya getireceğiz. Yönetimimiz, teknik ekibimiz, kuracağımız iddialı kadro ve taraftarlarımızla birlikte ülkemizi Avrupa'da en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Gelecek sezonlarda Avrupa Ligi'ne katılma hedefimiz için Avrupa Kupası çok önemli bir tecrübe olacaktır. Ülkemize, kulübümüze ve Türk spor camiasına hayırlı olsun." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Spor
'Gomis ücretinin 5 milyon avroya çıkarılmasını istedi'
Genel
Kolon kanserine çare olacak bileşiğe Avrupa patenti
Genel
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Üç dönem kuralı büyük oranda uygulanacak
Ekonomi
Ziraat Bankası bağlı ortaklığı Ziraat Girişim Sermayesi kuruldu
Spor
Fenerbahçe'de "HeForShe" projesi tanıtıldı
Genel
Toyota Dünya Dayanıklılık Şampiyonası'nda liderliği pekiştirecek
Politika
CHP'de 147 belediye başkan adayı açıklandı
Ekonomi
Boyner Grup, 8 Mart kampanyası ile Felis Ödülü'ne layık görüldü
Genel
Karmod evler online alışveriş sitesinde satışta
Genel
Meteorolojiden sağanak ve kar uyarısı