Kategoriler

Nehaber24.com

Atık şişelerden kuşlara yemlik yaptılar

Erzincan Gençlik Merkezindeki gönüllü gençler, kışın yiyecek bulmakta güçlük çeken kuşlar için atık şişelerden yemlik yapıp içine buğday doldurarak ağaçlara astı

Erzincan'da bir grup gönüllü genç, kışın yiyecek bulmakta güçlük çeken kuşların gıda ihtiyacını karşılamak amacıyla atık şişelerden yemlik yapıp buğdayla doldurarak ağaçlara astı.

Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Merkezindeki gönüllü gençler tarafından bir süre önce "Gençlerin iyilik ağacı projesi" başlatıldı.

Proje kapsamında 3D yazıcı yardımıyla atık plastik şişelerden yemlik yapan gençler, buğday ile doldurdukları yemlikleri ağaçlara yerleştirdi.

Gönüllü gençlerden Sinem Ayyıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, iyi insan olmanın yolunun, dünyadaki tüm yaratılanlara karşı sorumlu davranmaktan geçtiğini ifade ederek, "Erzincan Gençlik Merkezinde aldığımız kodlama eğitimleri sonrası 3D yazıcılarımız ile kuş yemliği tasarladık. Bu soğuk kış günlerinde yem bulmakta zorlanan kuşlar için hazırladığımız yemliklere buğday koyarak ağaçlara astık. Umarım bu yaptıklarımız faydalı olmuştur, amacımız farkındalık oluşturmak." diye konuştu.

Gençlerden Emrah Torunlar da ihtiyaçlar doğrultusunda teknolojinin kullanımının önemine dikkat çekerek, "Bu soğuk kış günlerinde küçük misafirlerimizi düşünerek projeyi yaptık. Teknolojiyi sadece robotik anlamda değil çevremizde faydalı olabileceğimiz işler için de kullanmış olduk. Doğada yaşayan hayvanlarımıza karşı lütfen hepimiz duyarlı olalım." dedi.

Yorumlar

tuba yalçın 4 Hafta Önce

tebrikler helal olsun gençlere

Daha Fazla Haber
Erzincan
“Gülen Yüzler Büyüyen Hayaller” Projesi Son Buldu
Belediye
Başkan Başsoy Çukurkuyu halkıyla bir araya geldi
Belediye
Başkan Başsoy pazarcı esnafı ile bir araya geldi
Spor
Erzincanlı Badmintoncular Çorum’dan Madalyalarla Döndüler
Spor
Anagold 24 Erzincanspor:5 Kocaelispor:1
Spor
Real Madrid evinde Girona'ya kaybetti
Genel
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör ağalarına taşeronluk yapmıyoruz
Genel
Milli Savunma Bakanı Akar: Suriye'de asıl mesele sınırımızın ve halkımızın güvenliğidir
Genel
YÖK üniversitelerde dijital dönüşüm başlatıyor
Genel
İran'da yeni terör eylemi endişesi