Kemaliye sizi bekliyor

Bu yıl 28 Haziran – 2 Temmuz 2017 tarihleri arasında 38’incisi düzenlenecek olan Uluslararası Erzincan Kemaliye Kültür ve Spor Şenliğine hazırlıklar başladı.

Kemaliye sizi bekliyor

Kültür ve doğa sporları tutkunları Erzincan’ın Turizme açılan kapısı konumunda bulunan Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde Uluslararası Erzincan Kemaliye(Eğin) Kültür ve Doğa sporları şenlikleri Erzincan Valiliği himayesinde Kemaliye Kültür ve Kalkınma Vakfının(KEMAV) koordinasyonu, Kemaliye Kaymakamlığı, Kemaliye Belediye Başkanlığı ve Kamu- STK işbirliği ile düzenlenecek.

Özgün kültür ve doğası ile Tarihi Kentler Birliğinin üyesi olan ve aynı zamanda Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı’nın (ÇEKÜL) “7 Bölge 7 Kent” projesi kapsamında yer alan Kemaliye ilçesinde düzenlenecek olan şenliğin bu yıl ki ana teması “özgün bir kültür ziyafeti, doğa sevgisi, spor ve kardeşlik” olarak belirlendi.

Türkiye’de bir ilk olarak her yıl uluslararası boyutta Dünya’nın en görkemli kanyonlarından biri olan Kemaliye Karanlık Kanyon’da 2008 yılından itibaren gerçekleştirilen base jump atlayışları adrenalin tutkunlarını bölgemize çekmeye devam etmektedir.

Dünyanın dört bir yanından gelen usta sporcular Karanlık Kanyon’un yamaçlarına gerilmiş 500 metre yükseklik ve 550 metre uzunluğunda ki özel çelik halattan Karasu Nehrine, Karanlık Kanyonun derinliğine doğru yapılan tekli, ikili ve üçlü atlayışları bu yıl da gerçekleştirecekler.

Dünya’nın en yüksek asma yürüyüş köprüsü olacak şekilde Karanlık Kanyon üzerinde proje yapımı devam etmekte olan Sırat on Fırat Köprüsü ise ilimizin Dünya ölçeğinde iddialı bir markası olarak turizm severlere sunulmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2017, 02:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kılıçkıran
Kılıçkıran - 11 ay Önce

Yetkililerden talep ediyorum:Lütfen Türkçemize sahip çıkalım.Sayın cumhurbaşkanımızın yaptığı gibi hayatımızda hep Türkçemizi kullanalım.Hayatımızın her alanından,ortalığı istila eden bütün yabancı kelimeleri kaldırıp atalım.Anamızın ak sütü,ses bayrağımız Türkçemizi kullanalım.Selam ve saygılarımla.

SIRADAKİ HABER