banner393

Muzaffer Sarısözen Sivas'ta anıldı

SİVAS (AA) - Sivas'ta, çok sayıda türkü ve oyun havasını derleyip notaya alan, Yurttan Sesler Korosu'nun kurucusu, Türk halk müziği ve folklor araştırmacısı Muzaffer Sarısözen için anma konseri düzenlendi.Muzaffer Sarısözen'in...

Muzaffer Sarısözen Sivas'ta anıldı

SİVAS (AA) - Sivas'ta, çok sayıda türkü ve oyun havasını derleyip notaya alan, Yurttan Sesler Korosu'nun kurucusu, Türk halk müziği ve folklor araştırmacısı Muzaffer Sarısözen için anma konseri düzenlendi.

Muzaffer Sarısözen'in vefatının 55. yıl dönümü dolayısıyla Atatürk Kültür Merkezinde (AKM) düzenlenen programda, Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu, şef Solmaz Kadıoğlu yönetiminde konser verdi.

TRT Erzurum Radyosu ses sanatçısı Mehmet Camlaşır ve saz sanatçısı Bayram Şengül'ün konuk olarak katıldığı konser programında, Sarısözen'in derlediği ve değişik yörelerin türküleri solo ve koro olarak seslendirildi.

Programı, Sivas Valisi Davut Gül, eşi Gülden Gül, Vali Yardımcıları Zihni Yıldızhan, Yeliz Yıldızhan, 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, Koro Müdürü Murat Karakuzu ile çok sayıda sanatsever takip etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER