banner360

Davetsiz misafir Erzincanda

Anadolu’yu karış karış dolaşan farklı kültürleri, yöresel türküleri ve yöresel lezzetleri ekranlara taşıyan Davetsiz Misafir Turgay Başyayla’nın bir durağı da Erzincan oldu.

Davetsiz misafir Erzincanda
 Anadolu’yu karış karış dolaşan farklı kültürleri, yöresel türküleri ve yöresel lezzetleri ekranlara taşıyan Davetsiz Misafir Turgay Başyayla’nın bir durağı da Erzincan oldu. Başyayla’nın ilk durağı ise Erzincan’da yöresel yemeklerin yapıldığı Çırahane oldu

     Sunuculuğunu Turgay Başyayla’nın üstlendiği gezi-eğlence programı “Davetsiz Misafir”, izleyenleri ve türkü sevenleri için Erzincan’a geldi. Ünlü türkücü Başyayla, önümüzdeki günlerde Şhow TV’de yayınlanacak olan programında her yönleri ile Erzincan’ı tanıtacak.

Erzincan’ın yöresel yemeklerinin yapıldığı sanat ve kültür evi Çırahane’de Erzincan Yemeklerini ekranlara taşıyan Başyayla, Çırahane’nin ustası Cengiz Urtekin’den yemeklerin nasıl yapıldığının tarifini aldı. Erzincan Kesme Çorbası, Kasefe ve daha bir çok yöresel yemekler ile birlikte Erzincan’ın yemek kültürünü Turgay Başyayla’ya anlatan Cengiz Usta, mutfağı oldukça zengin olan Erzincan’a gelindiğinde mutlaka tadılması gereken yemekleri de sıraladı.

         Lezzet durağının ardından Erzincan’ın köylerini gezerek yine yöresel bir çok konusunu ekranlara alan Turgay Başyayla, Karasu Nehri’nde elle balık tutan gençleri de hayretle izledi…

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER