banner362

Oktay usta Erzincanlıları büyüledi

Samanyolu Televizyonu'nda yayınlanan Yeşil Elma programının sunucusu aşçı Oktay Aymelek, Hanımeli Kültür ve Dayanışma Derneği (HANIMDER) tarafından etkinlik düzenlendi. Kulem park gerçekleştirilen programda bayanlar arasında çeşitli yarışmalar düzenlendi.

Oktay usta Erzincanlıları büyüledi

HAMINDER tarafından organize edilen Samanyolu Televizyonu'nda yayınlanan Yeşil Elma programının sunucusu aşçı Oktay Aymelek, Kulem Park tesislerinde düzenlenen programda bayanlarla bir araya geldi. Düzenlenen programa Erzincan Valisi Selman Yenigün’ün eşi Gülsen Yenigün, Belediye Başkanı Yüksel Çakır’ın eşi Yasemin Çakır AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nermin Yıldırım ve çok sayıda vatandaş katıldı. HANIMDER Başkanı Suzan Şenyuva düzenlenen etkinliğe katılan herkese teşekkür edip dernek olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Şenyuva “HANIMDER olarak 2011 yıl içersinde kadınlara yönelik seminerler düzenledik. Farklı konularda aile ile ilgili seminerler düzenledik. Psikolog Perihan sağlam ‘Öğrenmenin Önünde ki Engel’ konulu seminer verdi. Kendini anlatarak nasıl o hayattan bu hayata geçtiğini anlattı. SODES kapsamında bası sosyal kurslarımız oldu. Bu kurslar içerisinde aşçılık, ebru, satranç, bağlama, halk sanatı ve ney kursları üzerine projeler yapıldı. Bu günde Otay usta ile bir araya geldik. Bundan sonrada bu çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecektir” dedi.
Program yapımcısı Oktay usta (Aymelek) ise, “Buradaki manzara beni çok mutlu etti. Erzincanlı bayanlarla bir arada olmaktan mutluluk duydum. Bu gün burada bayanlarla yarışmalar yapıp birinci olanlara çeşitli hediyeler vereceğiz" dedi. Proğram içerisinde portakaldan gül yapma, soğan rendeleme gibi bir birinden ilginç yarışmalar düzenlendi. Program sonunda kadınlar Oktay usta ile fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştı.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER