banner393

Bizi Seyretse Altıntepe den Tüm Erzincan

Sanatçı hemşehrimiz Oğuzhan Koç hasret duyduğu topraklara yüreğinde büyüttüğü memleket sevdasını beste yaparak tüm Erzincanlıların gönlünde taht kurdu.

 Katıldığı programlarda memleketini dilinden düşürmeyen Oğuzhan Koç memleket hasretini öylesine güzel sözlerle ifade ederek birçok Erzincanlının da yüreğine seslendi. Hemşerimiz Oğuzhan Koç belki de daha birçok kişinin dinlemeye fırsat bulamadığı, henüz duymadığı sözü ve bestesi kendisine ait Erzincan şarkısını dinleyen her hemşerimiz bestelediği bu şarkı ile kendisini takdir ettiler.Hayranlarının ve Erzincanlıların gönlüne giren Oğuzhan Koç bestelediği bu şarkı ile bizlere Erzincan’ı gezdiriyor yaşadığımız ve yaşayamadığımız tüm duyguları güzel sesi ile bizlere yaşatıyor.

13 Mayıs 1985 tarihinde Bahattin ve Kıymet Koç çiftinin ikinci çocuğu olan Erzincanlı sanatçımız Oğuzhan Koç Refahiye ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Üzümlü ilçesi nüfusuna kayıtlı olan aile 13 Mart 1992 de yaşanan depreminin ardından Bursa’ya taşındı.  Ünlü sanatçı küçük yaşta koptuğu Erzincan dan aradan geçen onca yıla rağmen içindeki memleket sevdasını hiçbir zaman unutmadı. Sanatçı Oğuzhan Koç yaz aylarında Üzümlü ilçesinde yaptırdığı yazlık da ailesi ile birlikte vakit geçirerek memleketinden kopmamaya çalışıyor.

Oğuzhan Koç kısa sürede elde ettiği başarılarla tüm Türkiye’ nin tanıdığı ve çok sevdiği bir isim oldu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER