banner393

Genç Denim Tasarımcısı, Yaptığı İşlerle Adından Söz Ettiriyor

Denim Tasarımcısı Ahmet Giray Yılmaz, ’Yeşilçam’ defilesinin büyük ilgi gördüğünü ifade ederek, "Türk Sineması’nın 100. yılı olması nedeniyle defileyi ’Yeşilçam’ temalı yaptık" dedi.Çalık Holding GAP Tekstil’in denim...

Genç Denim Tasarımcısı, Yaptığı İşlerle Adından Söz Ettiriyor
Denim Tasarımcısı Ahmet Giray Yılmaz, ’Yeşilçam’ defilesinin büyük ilgi gördüğünü ifade ederek, "Türk Sineması’nın 100. yılı olması nedeniyle defileyi ’Yeşilçam’ temalı yaptık" dedi.
Çalık Holding GAP Tekstil’in denim tasarımcısı Ahmet Giray Yılmaz, Türk Sineması’nın 100. yılı nedeniyle 5. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde ’Yeşilçam’ temalı bir defile yaptı.
Defile ilgili bilgi veren genç tasarımcı, "Türk Sineması’nın 100. yılını kutluyoruz. Sinemamıza bir vefa borcu olarak defile yapmaya karar verdik. Malatya’da düzenlenen film festivalinde defilemizi gerçekleştirdik. Malatya’nın demin kumaşı oldukça ünlü ve defiledeki kıyafetlerde bu kumaşlardan seçildi. Defile büyük ilgi gördü ve bizi çok mutlu etti" dedi.
Yılmaz, defilenin ’Yeşilçam’ temalı olduğunu ifade ederek, "Türk Sineması’nın 100. yılı olması nedeniyle defileyi ’Yeşilçam’ temalı yaptık. Defilenin içerisinde; Hababam Sınıfı’ndan Çiçek Abbas’a, Tosun Paşa’dan Çöpçüler Kralı’na kadar birçok filmi ele aldık. Toplamda 18 parça ile güzel bir defile sunduğumuzu düşünüyorum" şeklinde konuştu.
"DEFİLE BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ"
Defileyle ilgili çok güzel tepkiler aldıklarını dile getiren Ahmet Giray Yılmaz, "Daha önce başka bir festivalde böylesi bir defile yapılmıştı ama bu kadar kapsamlı değildi. Bu defile daha moderndi. Bu noktada da ilgi büyüktü. Özellikle yabancı misafirler, koleksiyonu büyük bir ilgiyle izledi. Ayrıca bizleri defile sonrası tebrik ettiler" ifadelerini kullandı.
"KIYAFETLER ÇOK TİTİZ VE ÖZENLİ BİR ŞEKİLDE HAZIRLANDI"
Koleksiyonu çok özenerek hazırladıklarını belirten Yılmaz, şunları söyledi: "Koleksiyonu hazırlamak zamanımızı aldı. Çok özenli ve titiz bir çalışma yaptık. Öncelikle benim gibi tasarımcı olan eşim Kübra Yılmaz’a, bana verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Uluslararası bir modelist ile çalıştık. Gümüşler ve el işçiliği özenle hazırlandı. Ayakkabılar özel tasarlandı. Kumaşlar yeniden dokundu ve boyamaları sıfırdan yapıldı. Kıyafetlerin astarları özel seçildi. Dünya klasmanında bir koleksiyon oldu. Koleksiyon içerisinde yıkamalarda birbirinden etkiliydi. Bu yıkamalar Icon Of Denim’de yapıldı. Icon Of Denim Tasarım Sorumlusu Mehmet Akif Altun ile birlikte yıkama tasarımlarını yaptık.
"YABANCI KONUKLAR DEFİLEYİ BÜYÜK BİR İLGİYLE İZLEDİ"
Yılmaz, defileyi izleyen konuklar tarafından ’Türkiye’nin John Galliano’su’ olarak nitelendirilmesiyle ilgili soruların soruya, "Ünlü bir moda tasarımcısına benzetilmiş olmak benim için büyük gurur. Ama önümüzde daha uzun yıllar var. Daha iyi işler yapmayı hedefliyoruz. Bizde dünya klasmanındaki markalar kadar özeniyoruz. Hatta onlardan daha iyi işer yapmaya da çalışıyoruz" cevabını verdi.
Defile yapmayı planlayan Film-San Vakfı’ndan bir teklif aldığını kaydeden genç denim tasarımcısı, "Film-San Vakfı tarafından düzenlenecek olan defileyle ilgili çalışmalara başladık. Bunun yanında Malatya’da Mart ayında büyük bir defile yapmayı düşünüyoruz. Ayrıca denim kumaşı geliştirmeye çalışıyoruz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER