banner370
1962 yılında Erzincan Çayırlı’da dünyaya gelen Prof. Dr. Osman Demirdöğen, ilk ve Orta öğrenimini de Erzincan da tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini, Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde tamamladı.

1986-1988 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü nde yüksek lisans yaptıktan sonra, 89-91 yılları arasında Nottingham Üniversitesinde de bilim masteri yaptı.

93 yılında Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi nde Doktorasını tamamlayan Demirdöğen, 99 yılında doçent, 2005 yılında ise Profesör oldu. 2002 yılında Purdue Üniversitesi Girişimcilik Merkezinde ortak çalışma yaptı.

Aynı dönemde Kolombiya Üniversitesinde(Chicago) girişimcilik dersleri verdi.

25 senedir Atatürk Üniversitesi İktisat Fakültesinde görev yapan Demirdöğen, İngiltere, Amerika, Almanya, İrlanda, İtalya, Hollanda, Libya, Kırgızistan, Azerbaycan ve Nahcivan da misafir öğretim üyeliği, iş gezisi ve bilimsel çalışmalar yaptı.

Yayımlanmış 7 adet kitabı ve çok sayıda bilimsel araştırma projesinin yanı sıra yurt içinde ve yurtdışındaki dergilerde çok sayıda makalesi yayınlanan Demirdöğen, değişik kuruluşlardan çok sayıda ödül aldı. Prof. Dr. Osman Demirdöğen, evli ve 3 çocuk babasıdır.