banner360

Ak Parti Erzincan Teşkilatında Adaylık ve Kongre süreci Başladı

AK Parti İl Kongresinde de biz Orhan Bulut olarak aday olmayacağız !

AK Parti İl Binasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Orhan Bulut, kongre süreci hakkında bilgiler vererek; “2017 yılı bizim AK Parti olarak kongre yılımız, inşallah bu kongre yılında da kongrelerimizi ilçelerden başlamak üzere yapacağız. İlçe kongrelerimizin tarihleri onaylandı genel merkezimize biz bir taslak sunduk. Bu taslağın neticesinde 16 Eylülde Cumartesi günü Kemaliye ve İliç ilçelerimizin kongrelerini yapacağız. 24 Eylülde de Kemah ve Refahiye ilçelerimizin kongrelerini yapacağız. 14 Ekimde de Tercan ve Üzümlü, 22 Ekimde de Çayırlı ve Otlukbeli ilçelerinin ve en son olarak da Merkez ilçemizin kongresi de 4 Kasım olarak belirlendi.

AK Parti İl Kongresinde de biz Orhan Bulut olarak aday olmayacağız

Bunlar kongre tarihleri genel merkez tarafından onaylanmış ve bu tarihlerde Allah nasip ederse ilçe kongrelerimizi yapacağız. Tabi bu ilçe kongreleri bittikten sonra da il kongremizi yapacağız. 6’cı Erzincan AK Parti İl Kongresinde de biz Orhan Bulut olarak aday olmayacağız.

Bugün itibari ile İl Başkanlığı adaylık süreci başladı

Özellikle bunu duyurmak için bugün ki basın toplantısını yapıyorum. Bu bizim adaylığımızın olmadığı kongrede şu açıklamadan sonra önümüzdeki kongre sürecinde aday olacak arkadaşlar müracaatlarını yapacaklar. Bu müracaat forumları koordinatör Milletvekilimiz Giresun eski Milletvekilimiz Adem Tatlı tarafından değerlendirilecek ve sonunda bir karar verilecek. Bu arkadaşımızda kendi listesini hazırlayacak. Bizde inşallah kongre tarihi genel merkezimizi tarafından belirleniyor. İl kongrelerinin Başbakanımızın, Cumhurbaşkanımızın hangisi katılacaksa onların programına göre belirleniyor genel merkez tarafından.

Bu tarihlerde belirlendiğinde kongremizi yapacağız ve bayrağı yeni gelecek arkadaşa devredeceğiz. Biliyorsunuz bunlar hizmet makamlarıdır biz 2015’in Ocak ayında geldik, son kongre tarihine kadar da görevimizi yapıp yeni gelecek arkadaşa bayrağı devredeceğiz. İnşallah bu arkadaşımızda bundan sonra ki çalışmalarda başarılı çalışmalar yapar. Bizden aldığı bayrağı daha iyi yere götürür. Sizler aracılığıyla da Erzincanlı hemşerilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yağmur
Yağmur - 10 ay Önce

Yazıııııık... Beni il başkanı olarak istemiyorlar o sebeple aday olamıyorum demiyorda biz aday olmayacağız diyor. Topla hısım akraba yönetimini de diget gayriii

Ağa
Ağa - 10 ay Önce

Siz kimsiniz ? !

Sıradaki kim
Sıradaki kim - 10 ay Önce

Sıradaki kim acaba ? kimin yaptıracağı işi daha çok anlaşılır bakalım hayırlısı

SIRADAKİ HABER