banner360

AK Parti Merkez İlçe Kongresi yapıldı

AK Parti Erzincan Merkez İlçe Başkanlığı’nın 4’üncü Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Kongrede Bekir Sertadım Merkez ilçe Başkanlığına seçilirken bakanların gelmeyişi vatandaşlara hayal kırıklığı yaşattı.

AK Parti Merkez İlçe Kongresi yapıldı

 AK Parti Erzincan Merkez İlçe 4. Olağan Kongresi yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. AK Parti Erzincan Merkez İlçe 4. Olağan Kongresine Ak Partili İl, İlçe, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve milletvekili ile tam kadro katılarak partililerle birlikte kongre heyecanını yaşadılar. 13 Şubat Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Kongreye katılmaları beklenen 3 bakanın hava muhalefeti nedeniyle gelmeyişi hayal kırıklığı yaşattı.

   Kongrede saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Divan oluşturuldu. Divanın oluşturulmasının ardından ilk olarak söz alan Merkez İlçe Eski Başkanı Cemalettin Başsoy, kongrenin Erzincan’a hayırlı olmasını diledi. AK Parti olarak Türkiye’de olduğu gibi Erzincan’da da önemli çalışmalara imza attıklarını dile getiren Başsoy, 2023 yılında dünyanın ilk 10 büyük ülkesi arasına girme hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam edildiğini vurguladı. AK Parti’de kimsenin makam mevki peşinde olmadığını söyleyen Başsoy, “Ak Parti’ye gönül verenlerin geçmişteki siyasi partilerden farkı da budur” diyerek yeni teşkilatın hayırlı olmasını diledi

Ardından söz alan Yeni Merkez İlçe Başkanı Avukat Bekir Sertadım, Ak parti teşkilatının kuruluşundan bugüne çeşitli kademelerde görev aldığını belirterek, “Ülke menfaati için çıktığımız bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Benim için verilen her göreve elimden geleninden fazlasını yapmaya hazırım” diyerek kongrenin hayırlı olmasını diledi. 

İl Genel Meclisi Başkanı Ünal Tuygun, AK Parti çatısı altında ülkeye hizmet sevdası ile uykusuzluğumuzu, sevinçlerimizi, acılarımızı ve yorgunluğumuzu bölüştük birlikte yola çıktığımız bu görevde büyük bir aile olduk. Bu tabloya bir nebze olsun benimde katkım olmuşsa benim için bundan daha gurur verici bir durum. Bir görev biter diğeri başlar mevkiler değişir ancak Ak Partinin birleştirici mayası gönüldaşlarımız arasında her daim kalır. AK Parti ailesinin birer üyesi olarak Genel Başkanımız Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bize hedef koyduğu 2023 Türkiye’sinin hizmet kervanındayız” dedi

Kongrenin hayırlı olması dilekleri ile sözlerine başlayan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, 9 yıllık AK Parti iktidarı süresince yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Çakır “Geçmişin muhabesini yaparken gelecekte evlatlarımıza Erzincan’ımızın, Türkiye’mizin imarında, inşasında atılması gereken adımların kendimize hedef ve yol haritası olarak belirliyoruz. Değerli katılımcılar Erzincan’da tıpkı Türkiye’de olduğu gibi Türkiye’nin gelişim hamlesinde önemli pay alan illerden birisi bunun arkasında görünen ve görünmeyen tablolarda görüyoruz ki Türkiye’nin gelişiminde, değişiminde sonuç olarak geldiğimiz nokta da görülmeyen mimar yani bizlere destek veren bu milletimizdir Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yaşayan aziz vatandaşlarımızdır. Erzincan özellikle geçmişten çıkardığı derslerle yoluna emin adımlarla devam ederek çok önemli yatırımlara ev sahipliği yaptı. Ulaşımda, eğitimde, sağlık da yerel yönetimlerde tüm alanlarda çok ilerleme sarf edildi. Erzincan’da 9 yıl öncesine baktığımızda sağlık ile ilgili Erzincan’ın bir araştırma hastanesinin yapılacağı bu araştırma hastanesinde tıp fakültesinde kazandırılmıştır. Eğitim ve araştırma hastanemiz gün geçtikçe daha da büyüyerek kadrosunu zenginleştirerek yoluna emin adımlarla devam etmektedir” diye konuştu.

Ak Parti İl Başkanı Salih Eğinlioğlu, “Ak Parti’nin kuruluşundan günümüze birlikte çalıştığımız gece gündüz beraber olduğumuz merkez ilçe yönetici arkadaşlarıma bize bu yolda yardımlarını esirgemeyen teşkilatımızın tüm kademelerindeki Ak Partili yönetici ve arkadaşlarıma Teşekkür ediyorum. Erzincan için sağladığımız bu birlik ve beraberlik dün olduğu gibi bugünde devam edecek” dedi

Son olarak AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Hava muhalefeti dolayısıyla kongreye katılamadıklarını, AK Parti İktidarının Erzincan’a yaptığı kazanımlara değindi. Karakelle, AK parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki AK Parti’nin Türkiye’de ve dünyadaki durumunun belli olduğunu söyledi. Erzincan’a 9 yıl içerisinde neler yapıldığını ve neler yapılacağını anlatana Milletvekili Karakelle, halkın partisi olan AK Parti’nin halktan aldığı destekle büyümeye devam edeceğini söyledi.

Konuşmaların ardından, yapılan oylama sonrasında İlçe başkanlığına tek liste halinde Av Bekir Sertadım seçildi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER