banner377

Erzincan Ak Parti'de İl Başkanı Devir Teslim Töreni Yapıldı

AK Parti Erzincan İl Başkanlığına Mehmet Cavit Şireci atanması ile birlikte AK Parti Erzincan İl Başkanlığında görev değişimi yapıldı. AK Parti İl Kongresine yaklaşık 4 ay kala mevcut başkan Orhan Bulut’un istifa etmesi ile birlikte AK Parti İl Başkanlığına aday olan Mehmet Cavit Şireci, AK Parti Erzincan İl Başkanlığına atandı.

AK Parti Erzincan İl Başkanlığına Mehmet Cavit Şireci atanması ile birlikte AK Parti Erzincan İl Başkanlığında görev değişimi yapıldı. AK Parti İl Kongresine yaklaşık 4 ay kala mevcut başkan Orhan Bulut’un istifa etmesi ile birlikte AK Parti İl Başkanlığına aday olan Mehmet Cavit Şireci, AK Parti Erzincan İl Başkanlığına atandı.

AK Parti Erzincan İl Binasında yapılan görev değişimine AK Parti Merkez İlçe Başkanı Tuna Güneş, Eski Belediye Başkanı Yüksel Çakır,Eski İl Başkanı Abdurrahman Keleş,Eski Belediye Başkanları,Eski Belediye Meclis Üyeleri, Belde belediye başkanları, AK Parti İl Yönetimi, Merkez İlçe Yönetimi, Gençlik Kolları ve kadın kolları yönetimleri katıldı.

Düzenlenen devir teslim törenin de bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Orhan Bulut:“Nöbet devri yapacağız Allah nasip ederse. Hepinizin bildiği gibi ayın 26’sında Mehmet Şireci, il başkanlığına atandı genel merkezimiz tarafından. Yeni seçilen il başkanı arkadaşımıza görevimizi teslim etmek için bugün bu basın toplantısını yapıyoruz. Şimdi daha önce bir basın toplantısı yapmıştım ve bir açıklama yapmıştım. Kongre sürecine kadar genel merkezimiz bize devam edeceğimizi söyledi. Mustafa Ataş bey tarafından bana verilen bilgi bu doğrultudaydı. Ben de onların bilgisi doğrultusunda bu açıklamayı yaptım. Nihayetinde adayımız belli olunca Mehmet Cavit Şireci Bey belirlenince yeni bir durum ortaya çıktı. Yeni bir gelişme oldu. Bu gelişmenin neticesinde de yaptığımız istişareler sonucunda görevi şimdi devretmemizin daha makul ve mantıklı olduğunu, düşündük. Çünkü biliyorsunuz kongre sürecindeyiz. 3 tane ilçe kongremizi yaptık. Diğer geriye kalan 6 ilçemizin kongresi yapılacak. Yeni kongrede de seçilecek arkadaşımıza bu kongre sürecini yönetmesi hem de kongrelerde ki arkadaşları daha yakinen tanıması partinin daha faydasına olacağı düşüncesi hasıl oluşunca bu basın toplantısını yaparak bugün Mehmet beye görevi devredeceğiz. Biz bu işe dava demişiz. Yola çıkmışız. Görevler değişir. Ben 6’ıncı il başkanıyım. Mehmet Cavit Şireci kardeşim 7’inci il başkanı olacak. Allah nasip ederse inşallah oda bizden aldığı bu bayrağı bizim diktiğimiz yerden daha ileriye dikecektir. Bu anlamda da bizim üzerimize bundan sonra ne görev düşerse biz her zaman yanında olduğumuzu ifade etmek isterim” dedi.

Daha sonra konuşan AK Parti yeni İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci; “İçinde bulunmaktan her zaman onur duyduğum bu hareket güzel şehrimizde bizlere teşkilatın çeşitli kademelerinde görev yapma imkânı vermiştir. 14 Ağustos 2001 yılında kurucu il yönetim kurulu üyesi olarak başladığım bu görevde sırasıyla 2002-2004 ve 2007 seçimlerinde seçim işleri başkanlığı, 2007-2009 yılları arasın da siyasi ve hukuki işler birim başkanlığı görevlerinde bulundum. 2004-2014 yılları arasında belediye meclis üyeliği yaptım. 2010-2014 yılları arasında da belediye başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. Değerli dava arkadaşlarım şehrimizde başarının gerçekleşmesi için kırgınlık dargınlık olmadan her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Bildiğiniz üzere 26 Eylül 2017 tarihinde yapılan mülakatlar sonucunda AK Parti İl Başkanı olarak görevlendirildim. AK Parti Erzincan İl Başkanı olarak ilk konuşmamı yapıyorum. Bu vesileyle başta beni bu göreve layık gören Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız başta Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, medarı iftiharımız Başbakanımız Binali Yıldırım beyefendiye, genel başkan yardımcılarımıza, bölge ve il koordinatörlerimize, şehrimizin milletvekillerine, belediye başkanlarımıza velhasıl teşkilatımızın tüm üyelerine şükranlarımı arz ediyorum.  Biz Erzincan’ımızın refahını, şehrimizin daha iyi yerlere gelmesini, kalkınmasını, halkımızın mutlu olmasını, kendimize dava olarak belirledik. Geçmişten beri bu dava omuzlara yüklenerek bu günlere gelmiştir. Bu anlamda ben Sayın Orhan Bulut’a teşekkürlerimi sunuyorum. Emaneti aldığımızın farkındayız. Bizde bu emaneti daha üst seviyelere getirmek için gece gündüz çalışacağız. Bu arda aday olan arkadaşlarımız Sayın Av. Mustafa Çatağay Çağan, Ömer Aksu, Tuna Güneş ve Suhabi Okumuş beyefendiye teşekkür ediyorum. Bundan sonra ki çalışmalarımızda Erzincan için ortak payda da bulunacağımıza eminim. İlk önce ülkemiz için sonra şehrimiz için inşallah hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Düzenlenen devir teslim törenin de AK Parti yeni İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, eski İl Başkanı Orhan Bulut’a yaptığı hizmetlerden ötürü çiçek ve plaket takdim etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakkı
Hakkı - 1 yıl Önce

İl başkanı bile Malatyalı. Vah ki ne vah şu erzincan ın haline.

Beşir
Beşir - 1 yıl Önce

Çok şükür.

SIRADAKİ HABER