banner377

Erzincan ithal aday istemiyor

Siyasi kulislerde konuşulan ve Erzincan kamuoyunda dillendirilen yaklaşan erken seçimde Erzincan Milletvekili adayı olarak gösterilen ithal isimler ve halkın bu konudaki düşüncesini sizler için irdeledik.

Erzincan ithal aday istemiyor

Seçimlerden seçimlere isimleri dillendirilen ancak seçimlerde yüzlerini görebildiğimiz ve çoğumuzun tanımadığı bir takım isimlerin yaklaşan 24 Haziran 2018 Milletvekilliği seçimleri için adaylıkları telaffuz edilmesi üzerine bizde İthal Adayları Siyaset kazanına atıp onları kaynatacağız. Son zamanlarda kulislerde dile getirilen ve yavaş yavaş Vitrine çıkan ya da çıkmaya hazırlanan Milletvekili adayıyım diyerek memleketi diline dolayan Erzincan ile ilgili tasarruflarda bulunan arkadaşlarımıza buradaki halkın mesajını iletiyoruz.

İTHAL ADAY ADAYI KONUSU ERZİNCAN’I GERİYOR

Erzincan kendi içerisinden Milletvekili çıkaramayacak kadar aciz mi de siz İstanbul’dan, Ankara’dan ısmarlama adaylar türetiyorsunuz?  Erzincan  halkı çıkan bu tür haberlerden oldukça rahatsız.  Deniliyor ki; ‘Biz Erzincan’a sembol seçmeyeceğiz. Erzincan’ı bilen, tanıyan, Erzincan’ın ekmeğini yiyip, suyunu içen bizimle yatıp bizimle kalkan bizim gibi düşünen ve bizi anlayacak bizi tanıyan bizim tanıdığımız Milletvekilini seçeceğiz. Seçimi kaybedince çantasını alıp gidecek adaylar istemiyoruz.

Bu böyle biline…’ 7 Haziran seçimleri öncesi AK Parti’de aday adayı patlaması olduğunu dışarıdan gelecek adaylara pek de ihtiyaç olmadığını da değerli ithal adaylarına biz hatırlatmış olalım...

 

ERZİNCAN KARARINI VERDİ  “İTHAL ADAY İSTEMİYORUZ”

Erzincan’da yaşayan vatandaşlar yaklaşan seçimler öncesinde her partide adı geçen ithal adaylar için kesin tavrını belirleyerek, sosyal medya üzerinden İthal aday istemiyoruz  şeklinde yorumlarda bulunuyor.

Seçilmek için ithal adaylar aday olur AK Parti, CHP, MHP ve diğer partiler ittifak arayışları içerisinde aday adaylar konusunda da ithal isimlerin Erzincan’dan aday gösterileceği yönündeki söylentilere Erzincan halkı sosyal medya üzerinden karşı çıktı.

Vatandaşlar hangi parti olursa olsun ithal aday istemediklerini vurguluyor. AK Parti CHP ve MHP'li olan partililer ithal aday konusuna kesinlikle sıcak bakmadıklarını belirtiyorlar. Erzincan düzeyinde Milletvekilliği yapacak fazlasıyla yetişkin aday adayların olduğunun altını çizen vatandaşlar ithal adayların şehir için bir çivi dahi çaktırmayacakları sadece seçilmek için aday olacaklarını açıkladılar. Daha önce bunun örneklerini yaşadıklarını da belirten vatandaşlar ancak seçimlerden seçime isimlerini duyduğumuz memleketleriyle alakası kalmamış memleket gelişmelerine hep uzak kalarak seyirci olan bir takım kişilerin seçimler yaklaşınca iştah kabartmalarına hiç kusura bakmasınlar dur diyeceklerini belirttiler. Erzincan’da isimleri geçen ve farklı siyasi partilerle anılan Milletvekili aday adaylarını ilerleyen günlerde sizlerle paylaşacağız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 10 ay Önce

Yerlisinin ne hayrını gördü bu millet. En güzeli hiç vekil olmaması. Hiç olmasa devletin parası boşa gitmemiş olur. Hele hele şu yürümeye dahi fermanı olmayan dedeler hiç piyasaya çıkmasın.

24saat24ayar
24saat24ayar - 10 ay Önce

Geçenlerde Binali beyin İzmir Mitingini izlerken çok üzüldüm. Sanki İzmirli ve sanki hiç Erzincanlı değilmiş gibi hissettim. Geldi gidiyor, Başbakanlıkta yaptı ama Erzincana ne yaptı. İzmire yaptıklarının onda birini dahi yapmadı. Diyeceksinizki havaalanı ama ondan daha güzelleri 50 yere yapıldı. Şehrin rize,malatya ve Isparta gibi çehresi değişmedi. Ben hakkımı helal etmiyorum ve utanıyorum. Ne bürokraside nede eser kazandırmada faydası olmayanlara oyda yok helallikte yok.

Ahmet K.
Ahmet K. - 10 ay Önce

Her zaman %100 yerli deneyimli Erzincan'ın sorunlarını bilen.siyaseti bilen.seçildikten sonra sessiz kalmayan.(kesinlikle akademisyen ve kendi halinde uğraşan bir bürokrat istemiyoruz.)atak olan .bir hemşehrisi yanına gittiği zaman kendinden olduğunu bilmesi hissetmesi lazım.sadece Erzincan doğumlu olmaları yetmiyor.

not:Erzincan dan seçilip giden vekillere daha yüksek makamlarda olup ta neden bizim vekillerimizin daha aktif olacakları bir görev vermezler bunu da anlamış deyilim.aslında suçun en büyüyü de onların sanırım.

24
24 @Ahmet K. - 9 ay Önce

haber; hedef gösteren saçma bir yazı olmuş. Ankara'ya milletvekili gönderiyorsanız ve sözü geçsin, size de hayrı dokunsun, milletine de hayrı dokunsun, aktif olsun istiyorsanız; Erzincan'ı tanıyan ama pek de Bir şeyler yapamayacağı, Ankara bürokrasisini, Ankara siyasetini bilmeyenleri desteklemeyeceksiniz. o adaylar arasında gerçekten yüksek bürokrasi bilen ve Erzincan'a hizmet etmiş , kalbur üstü bir isim var. isim zikretmeyim. Erzincan'a hizmet etmesini istediğiniz adayınız güçlü olmalı.. kariyeri olmalı, sözü dinlenen kişiler ancak böyle yer bulur kendilerine.. yoksa o listede üzgünüm çok vasat , diplomasız tiplerde var. gerçekler bu arkadaşlar. hayırlı ramazanlar.

Burhan karadag
Burhan karadag - 10 ay Önce

Öncelikle Erzincanin merkezinden olan ve İstanbulda yaşayan bir vatandaş olarak yapılan haberin çok yerinde oldugunu yazmayı yerinde buluyorum şehrimizin öz evladı olup orda yaşayan çok kaliteli insanimiz var vede tecrübesi olan halkini seven ihtiyacini bilen genç kardeşlerim var ithal adayi başta siyaset mekanizması olmak üzre her alanda kaldıralım

DEVRANT
DEVRANT - 10 ay Önce

ŞİMDİMİ BU TESPİTİ YAPTINIZ.AMA BUNU YAZMA CESARETİNİZ GELDİYSE DE GÜZEL BİR GELİŞMEDİR..

faruk karatepe
faruk karatepe - 9 ay Önce

kaşarlanmış aday da istemiyoruzz

mehmet e.
mehmet e. - 9 ay Önce

İşte size ithal aday s.kahraman şimdi sesinizi çıkarın bakalım hiç kimsede ses yok ah ah benim kardeşim ahhhh

SIRADAKİ HABER