banner377

Karakell'den 13 Mart Erzincan Depremi Anma Günü Mesajı

Ak Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle 13 Mart Erzincan Depreminin 26. yıldönümü olması nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Karakell'den 13 Mart Erzincan Depremi Anma Günü Mesajı

Ak Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle 13 Mart Erzincan Depreminin 26. yıldönümü olması nedeniyle bir mesaj yayımladı. Karakelle açıklamasında "

13 Mart 1992 Günü Erzincan’lının sevenini öksüz , insanını yurtsuz bırakan depremin üzerinden 26 yıl geçti.

Depremde kaybettiğimiz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Erzincan coğrafi olarak her zaman deprem olabilecek bir bölge olduğu için ana hedef göç etmek değil “ depremle yaşamayı öğrenmektir” günümüzdeki yapılanma bu tür felaketleri en aza indiren bir anlayışla yapılmaktadır. Bu nedenle, deprem sonrasında Erzincan’daki yapılaşma bizlere güven vermektedir.

Ancak bu güven tedbirli olmayacağımız anlamına gelmemelidir. Özellikle ilimizdeki yeni yapılanmada inşaat teknolojisinin en güçlü elamanlarıyla üretilen yapıların olası bir zaiyatı en aza indireceği gerçeğini hiçbir zaman unutmamalıyız.

Ülkemizin %92’sinin deprem kuşağında olduğu düşünülürse bu durum daha büyük bir önem arzetmektedir.

Bu tür büyük felaketlerden Yüce Mevlanın Ülkemizi ve insanlarımızı koruma dileklerimizle yıldönümünü yaşadığımız 1992 depreminde hayatını kaybeden aziz şehitlerimize rahmetler dilerim.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER