banner377

TBMM Başkanlığından Meclis'teki inşaat çalışmalarıyla ilgili açıklama

TBMM Başkanlığından, "GYODER desteği, Mecliste grubu bulunan partilerimizin mutabakatı ile Mecliste inşaat onarım işleri gerçekleştirilmiş, bütçemizden bir ödeme olmamış, herhangi bir kişi iş gördürme ihalesi yapılmamıştır." denildi.

TBMM Başkanlığından Meclis'teki inşaat çalışmalarıyla ilgili açıklama

TBMM (AA) - TBMM Başkanlığından yapılan açıklamada, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneğinin (GYODER) desteği, Mecliste grubu bulunan partilerin mutabakatıyla ,TBMM'de inşaat onarım işlerinin gerçekleştirildiği; Meclis bütçesinden bir ödeme olmadığı, herhangi bir kişi ile müteahhitlik anlaşması veya iş gördürme ihalesinin yapılmadığı bildirildi.

TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, bazı basın-yayın organlarında yer alan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’a ait kamuoyunu yanlış yönlendirmeye matuf asılsız iddialar üzerine açıklama yapma zarureti duyulduğu belirtildi.

Açıklamada, "Söz konusu iddialar tamamen gerçeklere aykırıdır, gerçeklerin saptırılmasıdır. Böylesine beyanlar milletvekili sıfatını taşıyan birisi tarafından yapılmamalıdır. Siyasi ikbal ve küçük hesaplar milletvekilliği sıfatı ile bağdaşmaz." ifadelerine yer verildi.

Tarih şuurunun her millet için elzem olduğu, TBMM Başkanlığının görevlerinden birisinin de kültür, sanat ve yayın faaliyetleri yapmak olduğu vurgulanan açıklamada, TBMM Başkanlığının bu çalışmalardan bir kısmını öteden beri yürüttüğü belirtilerek, "2006 yılında 150. Yılında Dolmabahçe Sarayı Sempozyumu, 2011 yılında Sultan Abdülmecit ve Dönemi Sempozyumu, 2016 yılında Sultan Abdülhamit ve Dönemi Sempozyumu bunlardan bazılarıdır." bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Padişahlığı döneminde Dolmabahçe sarayında kalan padişahlardan Sultan Reşat ve dönemine ait hazırlığı bir yıl önceden başlayan uluslararası sempozyum da ‪1 Kasım 2017‬ tarihinde başlayacak ve dört gün sürecektir. Tarih bir deniz feneridir. İstikamet gösterir. Tarihle dünü anlar, bugünü yorumlar, yarını değerlendiririz. Tarihimize bağlı kalacağız. Köksüz bir ağaç değiliz. Bir cihan devletinin varisiyiz.

TBMM’de yapılan ve ‪15 Temmuz‬’un tahribatlarını ve diğer eksiklikleri gidermeye yönelik çalışmaları 'Milletin Meclisini Millet Yapar' sloganı ile yola çıkan Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneğinin (GYODER) desteği, Mecliste grubu bulunan partilerimizin mutabakatı ile inşaat onarım işleri gerçekleştirilmiş, bütçemizden herhangi bir ödeme olmamış, Meclisimizle ilgili herhangi bir kişi ile müteahhitlik anlaşması veya iş gördürme ihalesi yapılmamıştır. Buna rağmen yolsuzluk iddiasında bulunmak, en hafifinden edep dışıdır, saygısızlıktır, hak ve hukuk tanımamaktır. Seçimlere hazırlık ve siyasi ikbal için ahlaki olmayan yollara başvurmak ve gündemde kalmak telaşı hiç kimseye bir yarar sağlamaz. Toplumun zihnini bulandırma ve yapay gündem oluşturma çabaları her zaman sonuçsuz kalmaya mahkumdur ve yasal yollarla cevabının verileceği muhakkaktır."

Muhabir: Alp Özden

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER