banner352

3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası Erzincan Etkinlikleri

3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası dolayısıyla, Erzincan Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanına vatandaşları bilgilendirme ve bilinçlendirme amacıyla stant kuruldu.

3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası Erzincan Etkinlikleri
Hafta boyunca hizmet verecek olan stantta vatandaşlara,  tansiyon, şeker hastalığı, kolesterol,  özellikle kanser hastalıkları konularında bilgilendirmeler müdürlük personeli tarafından yapılıyor.
Açılan standı ziyaret ederek 3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftasının önemi hakkında bilgiler veren Erzincan Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mesut Turan açıklamasında; “  3-9 Eylül Sağlık Bakanlığımız tarafından Halk Sağlığı Haftası olarak kutlanmaktadır.  3-9 Eylül tarihleri arasında halkımıza, daha çok sağlıklı yaşam, sağlıklı beslenme ve halk sağlığı konularında bilgilendirme, eğitim ve kültür bilinci oluşturacağız. Çünkü sağlıklı yaşama daha çok sağlık bilinci oluşması ile başlıyor. Biz daha çok halkımıza tansiyon, şeker hastalığı, kolesterol,  özellikle kanser hastalıkları konularında bilgilendirme yapıyoruz. Burada amacımız tedavi yapmaktan ziyade bu tür hastalıkların sık sık aralıklarla kontrolünü yapmak ve bu tür hastalıklardan korunma ile ilgili haklımıza bilgilendirme yapıyoruz. Bu hafta dolayısıyla standımızda bilgilendirmeler yapıyoruz.  Hem aynı zamanda aile hekimlerimiz kanalıyla, aile hekimlerinin kendilerine bağlı olduğu nüfuslar ve vatandaşlarımızın aile sağlığı merkezlerine müracaatları dolayısıyla bu tür merkezlerimizde de 3-9 Eylül Halk Sağlığı haftası bilgilendirmeleri yapılmaktadır.  Bu süre içerisinde vatandaşlarımızın standımızı sık sık ziyaret etmelerini, buraya gelerek bilgi almalarını istiyoruz.  Aynı zamanda tarama programları olan meme kanseri, kolon kanseri, rahim ağzı kanseri, gibi taramalarımız hakkında da vatandaşlarımıza bilgiler veriyoruz.  Bu tür taramalarımız sağlık kurumlarımızda yapılıyor. Boy kilo ölçümleri, diyabet,  obezite konularında bilgilendirme ve takip konularını uyguluyoruz.

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER