banner352

Eczacılık Sağlık Sisteminin Vazgeçilmezidir

Türk Eczacılar Birliği Erzincan İl Temsilcisi Burak Sarıkaya 14 Mayıs Eczacılar günü dolayısıyla açıklamalar da bulundu.

Eczacılık Sağlık Sisteminin Vazgeçilmezidir
Türk Eczacılar Birliği Erzincan İl Temsilcisi Burak Sarıkaya açıklamasında "Öncelikle Ülkemizde devam eden terör olayları kapsamında vermiş olduğumuz şehitlerimize Allah'tan Rahmet yakınlarına da baş sağlığı diliyorum.Bu dönemle madden yanlarında olamasak da manevi anlamda dualarımızla onlarla beraberiz zor bir süreç geçiriyoruz İnşallah birlik ve beraberliğimizi bozamayacaklar dedi.
Burak Sarıkaya açıklamasında'' Bilindiği gibi 14 Mayıs eczacılar günü , Eczacılık bilindiği üzere insanlık tarihi boyunca var olmuş işlevselliğini korumuş toplumumuz yaşamında hiç önemini kaybetmemiş bir meslektir. Sağlık sisteminin en önemli ve vazgeçilmez temel taşlarından biridir.İlacın üretiminden vatandaşa teminine kadar aktif olarak rol üstlenen ticari algılansa bile özveri ve gayretle halk sağlığı için hizmet veren tüm meslektaşlarımın eczacılar gününü kutlar meslek hayatların da da başarılı bir yıl geçirmelerini dilerim" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER