Erzincan Gözünü Kaybetti !

Erzincan da önemli yatırımlardan biri olarak kabul edilen ve Doğu Anadolu bölgesinde tek olan dünyagöz hastanesi 31 Mart itibariyle faaliyetlerine son vereceği öğrenildi.

Erzincan Gözünü Kaybetti !

Erzincan da 2014 yılında yaptığı 10 milyon tutarındaki ciddi bir yatırım ile Doğu Anadolu bölgesinde tek olma özelliğine sahip olan dünyagöz hastanesi Erzincan da verdiği 2 yıllık hizmet süresinin ardından hastaneyi kapatma kararı aldı. Erzincan da yaklaşık 35 kişiye istihdam sağlayan hastanenin tüm çalışanlarına tazminatlarını ödeyerek görevlerine son verildi.

Erzincan da özellikle bünyesinde çalıştırmayı hedeflediği hekimler konusunda sıkıntı yaşayan hastane Erzincan halkından da gerekli desteği görmemesi üzerine zarar ettiği bu nedenle alınan karar doğrultusunda hastanenin kapatılmasına karar verildiği öğrenildi.

Erzincan da 31 Mart itibariyle hizmetlerini durdurma kararı alan dünyagöz bünyesinde çalıştırdığı hastane personeline de tazminatlarını ödeyerek işlerine son verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayfer Korkmaz
Ayfer Korkmaz - 2 yıl Önce

bunun acisini yillar sonra duyarlar.yıllar öncede üniversite için yer verilmemişti ,üniversite erzurumda kurulup,erzurum gelişince ah vah denilmişti şimdi de dünya göz hastanesi

SIRADAKİ HABER