banner360

İşitme Engelli Vatandaşlarımızdan Organ Bağışı

Erzincan’da, organ bağışı haftası dolayısıyla tanıtım standı açılarak işitme engelli vatandaşlara da ulaşılmak hedefleniyor. Açılan standa vatandaşlar konu hakkında bilgilendirilerek işaret diliyle de vatandaşlara çağrıda bulunuldu.

İşitme Engelli Vatandaşlarımızdan Organ Bağışı

Erzincan’da, organ bağışı haftası dolayısıyla tanıtım standı açılarak işitme engelli vatandaşlara da ulaşılması hedefleniyor. Açılan standa vatandaşlara konu hakkında bilgi vererek işaret diliyle de vatandaşlara çağrıda bulunuldu.
Organ bağısı haftası etkinlikleri kapsamında Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi organ bağış birimince, hafta boyunca Devlet Hastanesi yerleşkesinde tanıtım standı açılarak vatandaşlara bilgi verilerek bu haftanın önemine dikkat çekildi. Açılan standa işitme engelli vatandaşlara da ulaşılma hedefleniyor.
Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi organ bağış biriminden Organ Nakli Koordinatörü Ümmü Gülsüm Albayrak şunları kaydetti; ‘‘ 3 – 9 Kasım organ bağışı etkinlikleri kapsamında işitme engelli vatandaşlarımıza da ulaşabilmek amacıyla bu şekilde konuşan eller projesiyle işitme engelli vatandaşlarımız üzerinde de bir farkındalık yaratmak istedik ve onları organ bağışına davet ettik’’ dedi.

Haber : Tamer Kaan Köksal
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER