banner360

Yaşama Yol Ver Kampanyası

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğünce, "Yaşama Yol Ver" kampanyası kapsamında ilköğretim öğrencilerine yönelik eğitimlere devam ediliyor.

Yaşama Yol Ver Kampanyası
Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Akşemseddin ilkokulu öğrencilerine "Yaşama Yol Ver" kampanyası kapsamında okullarda yürütülen “Minik 112” uygulaması eğitimi verildi.

Trafik ve İlkyardım Haftası nedeniyle “Minik 112” eğitimi Vali Yrd. Ahmet Türköz, İl Sağlık Müdürü Dr.Mesut Turan, İl Milli Eğitim Müdürü ve Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürü’nün katılımı ile gerçekleştirildi. Erzincan İl Sağlık Müdürü Dr. Mesut Turan yaptığı konuşmada, 112 Acil çağrı hattının acil olmayan durumlar dışında meşgul edilmemesi gerektiğini ve trafikte seyreden ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi gerektiğini söyledi. Geçtiğimiz yıl ilimizde 112 Acil Çağrı hattına 195 bin 16 çağrı geldiğini belirten Dr. Mesut Turan , "Acil Yardım hattının hayati tehlike durumu olmayanlar tarafından meşgul edilmesi nedeniyle, gerçek acil sağlık yardımına ihtiyacı olan hasta ve vakalara ulaşmada geç kalınmaktadır. Geçtiğimiz yıl, 112 Acil Çağrı hattına gelen 195 bin 16 çağrıdan 20 bin 800' ne acil vaka çıkışı yapılmıştır. Sonuç olarak yapılan çağrıların yüzde 90' nın gereksiz veya asılsız olduğu görülmektedir " diye konuştu. Eğitimden sonra okul bahçesinde, ilkyardım canlandırması yapıldı, ambulans ve ekipmanlarının nasıl kullanıldığı anlatıldı. Öğrencilere, ambulans içerisindeki cihazlar ile tıbbi donanımlar tanıtıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER