AK Parti İl Başkanı Orhan Bulut, Teşvik Paketi Hakkında Konuştu

AK Parti Erzincan İl Başkanı Orhan Bulut, teşvik paketi hakkında açıklama yaptı.

AK Parti İl Başkanı Orhan Bulut, Teşvik Paketi Hakkında Konuştu
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Orhan Bulut, “Aşağı yukarı Bununla ilgili Kalkınma Bakanlığı'nda gittik Sayın Lütfi Elvan'ın başkanlığında il başkanlarını ayrıldılar. 23 il Milletvekilleri, Belediye Başkanları, Valiler bir çalıştay yaptı. Bunla ilgili Erzincan'a neler yapılabilir. Hatta oradaki gündeme gelen ben şunu söyledim dedim ki özellikle ‘Sayın Başbakanın Erzincan'da yaşayacak proje istiyoruz. Yani birçok projeyi yapıyorsunuz ama burada yaşama imkanı yoksa böyle bir pazara uzaklığı varsa veya madeni burada değilse yaşamıyor. Hatta elimizdeki birçok fabrikada kapanma noktaları var. Taş yünü, Prokom olduğu gibi bunların problemlerini de gümdeme getirdik. Bunların da bu teşviklerden yararlanmalarını istedik. Hatta Şeker Fabrikaları şu anda özelleştirme kapsamında bunların Bakanlığı'na devredilmesi ve şeker fabrikasının bu sene Erzincan'a katma değeri 80 trilyon. Bunun kapasitesinin artması ve bu özelleşmeden çıkması bunların hepsi konuşuluyor.

Yani biz Erzincan Milletvekilleri Sayın Sabahattin Karakelle, Serkan Bayram, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, İl Başkanı olarak bütün sivil toplum örgütleriyle daha neler yapabilirizi emin olun ki çalışıyoruz. Yani şu projeniz mi var önerdiğiniz. Biz projeleri herkesi açıyoruz. Buyurun gelin Erzincan'da sizinde bir projeniz varsa buyurun gelin buna katma değer üretin. Bunu bir yere koyun ve bunun sonucunda ben özellikle bu 23 ie arasında altıncı bölge teşviklerinden yararlanma konusunda bayağı bir talep var. Erzincan'da bu teşviklerden hakikaten karşılığını alacak gibi gözüküyor. Ciddi firmalarda geliyor. Yani Erzincan'ın belki 5 yıl içerisinde işsizlikle ilgili bir problem kalmayabilir. Ama buna bizim gayret etmemiz lazım. Yani Başbakan gelmiştir diyelim ki Et ve süt kurumunun açtığı işletme Doğu Anadolu'nun değil Türkiye'nin en büyük işletmesi.

Bu tesisin kazanımı da Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım aittir. Onun teşvikleriyle, onun gayretleriyle buraya açılmıştır. Bunun devamı gelmesi için de sizlerin de Erzincanlı olarak üzerimize düşeni yapmamız lazım. Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın başta olduğu sürece Erzincan bu süre içerisinde çok iyi yatırım alacağını düşünüyorum. Bununla ilgili gerek bizim projelerimiz, gerekse Kalkınma Bakanlığının bize önerdiği mesela son zamandaki Türkiye'deki özellikle teknolojik gelişmelerin de Doğu Anadolu ve Güneydoğu ya kaydırılması bunların da bu iller arasında paylaştırılması da konuşuluyor” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
YORUMLAR
uluhakan
uluhakan - 2 yıl Önce

Sonucun ne olduğunu anlayan var mı?

SIRADAKİ HABER