banner370

Ak Parti İl Başkanı Orhan Bulut,Adaylar Genel Merkezin Tercihidir

AK Parti Erzincan İl Başkanı Orhan Bulut ise 18 Nisan Cumartesi günü saat 13:00 gerçekleşmesi planlanan programa Erzincan halkını davet ederek konu ile ilgili olarak basın toplantısı düzenledi.

 AK Parti Erzincan İl Başkanı Orhan Bulut açıklamasında; “Bilindiği üzere Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu Bey’in sunumuyla Türkiye genelindeki adaylarımızı basına ve kamuoyuna tanıttık. Bizde Erzincan olarak oradaydık. Orada Erzincan adaylarımızı Sayın Başbakanımız bizlerle beraber tanıttı. Bizde şimdi adaylarımızı yerelde tanıtma programı yapıyoruz. Bu vesile ile burada bir basın toplantısı gerçekleştirdik. Siz basın mensubu arkadaşlarımızdan ve özellikle Erzincanlı hemşerilerimizden istirhamımız hepsinin bu Cumartesi günü saat 13.00’de Havaalanında adaylarımızı karşılama programı yapıyoruz. Adaylarımız havayolu ile Ankara’dan Erzincan Havaalanına gelecekler ve iki adayımız Dr. Talha Erol Durmaz Bey ve Av. Serkan Bayram Beyi Erzincan teşkilatı olarak büyük bir coşku ile karşılayacağız. Teşkilatlarımızı organize ediyoruz. Bütün il, ilçe, belde, kadın kollarımızla bu programı yaptık. Cumartesi günü Erzincanlı hemşerilerimizin katılımlarıyla Havaalanında adaylarımızı karşılayacağız. Orada adaylarımız bir konuşma yapacak ve ondan sonrada seçim startını vereceğiz ve Erzincan’da AK Parti olarak seçimi başlatmış olacağız. Bu vesile ile de tüm partilerin adayları belli oldu ve 14 Nisan ile birlikte tüm listeler kesinleşti, seçime katılan tüm partilerimize başarılar diliyorum. Tüm aday kardeşlerimizin hakkında en hayırlı neticeler inşallah Cenabı Hak tecelli ettirsin. Bizim adaylarımız içinde partimiz içinde hayırlı olsun ve Erzincan’a da hayırlı olsun. İnşallah hedefimiz Erzincan’da en iyi oyu almak ve 2-0’ı yakalamak. Türkiye’de de 400 milletvekili çıkarmak, AK Parti’nin genel hedefi budur. Bizde bu hedef doğrultusunda bu seçim sürecinde hizmet edeceğiz ve çalışacağız.  Bunun neticesinde takdir Cenabı Hakkın ve halkındır. Bunun sonucunda da hepimiz saygı duyacağız.

 
Adaylar Genel Merkezin Tercidir

Tabi bu bizim ummadığımız bir neticedir. Erzincan il teşkilatı olarak ve Erzincan İl Başkanı olarak şahsen böyle bir şey beklemiyorduk. Buradan aday adayı olan arkadaşlarımızda tabi bu neticeyi mustarip buldular, ister istemez “niye bizden birisi olmadı” diye ufakta olsa sitem oldu. Ama sonuç itibariyle bu adaylarımızı gösterip göstermemek Genel Merkezimizin takdirinde olduğu için böyle bir karar alındı. Serkan Bey’i daha yeni tanıyoruz, avukatlık yapan, İstanbul İl teşkilatlarında uzun süre görev yapan, hatta temayül yoklamasında 5. sırada çıkan ve İstanbul’da ilk 10’da sıralama bekleyen bir kardeşimizdir. Herhalde orada ona yer bulamamaları ve çok kıymetli olduğu için ondan da vazgeçmedikleri için Erzincan’a tercih yaptılar. Bu Genel Merkezimizin ve Sayın Başbakanımızın tercihidir. Biz teşkilatlar olarak bu anlamda bir yorum yapamıyoruz. Ben inanıyorum ki olanda hayır vardır. Erzincan Serkan Bayram Bey’i tanıyınca özellikle de böyle kişisel meslekteki kabiliyeti, sıcak ilişkileri yönünden sevecektir. Erzincan bu anlamda da dışa açık bir şehirdir. Erzincan’ın bunu çok çabuk kabulleneceğini düşünüyorum. Bunu seçim sürecinde hep beraber yaşayacağız” dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
bi git yalancı
bi git yalancı - 3 yıl Önce

eğer tepki veriyosak o tanıtıma gitmyelim arkadaşlar

cemil
cemil - 3 yıl Önce

il başkanı 2. adayının isimini bile yanlış söylüyor erzincan tabiriyle sen hiçbir fışkı olmazsın kaldı ki 2-0 yapacaksın

YAZIKLAR OLSUN YUH SANA
YAZIKLAR OLSUN YUH SANA - 3 yıl Önce

adayının, hemde 1. sıra adayının ismini hafızasına hele de gönlüne işleyememiş birinin ak parti il başkanı olması ne kadar acı bir durum. diyor ki "bu bizimde umadığımız bir netice, erzincan il teşkilatı olarak ve erzincan il başkanı olarak ben şahsen böyle bir şey beklemiyordum". adaylara hakaretin en ağırıdır bu bir il başkanı tarafından yapılabilecek en aşağılayıcı hakaret. yazıklar olsun yazıklar.

Ali Can MUTLU
Ali Can MUTLU - 3 yıl Önce

bu adamı emaneten filanmı il başkanı yapmışlar. ilkokul mezunu bir siyasetçi dahi böylesi yanlış söylemlerle siyaset yapmaz. adayının adını sanını bilmeyen ve onları aday olarak beklemediğini söyleyen birini genel merkez derhal görevden almalıdır.

harun
harun - 3 yıl Önce

senden il başkanı, onlardan da aday olursa 3-0 yaparsınız merak etme !!! ama altına ama üstüne !!!

ESTRÜMAN
ESTRÜMAN - 3 yıl Önce

ticaret odası eski başkanı ticaret odası olarak siyasi enstrüman olmayacağız dedi. şahsım olarak demedi. i̇stifadaki basın metnini iyi oku

erdem çetin
erdem çetin - 3 yıl Önce

ya ne genel merkezi cemalettinle sen rahat at oynatasınız diye dişinize göre aday belirlediniz başka söze hacet yok

kavakyolulu
kavakyolulu - 3 yıl Önce

e siz ne halt ediyosunzu orda kardeşim o kadar temayül ne işe yaradı bunca adam 3 ay erzincanda gezdi dolaştı


SIRADAKİ HABER