banner377

CHP’de il yönetimi değişti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi CHP Erzincan İl Başkanı Çağdaş Baydaş başta olmak üzere il yönetimini görevden alarak yerine Hüseyin Yıldız ve ekibini atadı.

CHP’de il yönetimi değişti

CHP’de Çağdaş Baydaş’ın yerine İl Başkanlığı görevine Hüseyin Yıldız getirildi. CHP Erzincan İl Yönetimi genel merkez tarafından görevden alındı. Alınan bilgilere göre; mevcut il yönetiminin tüzük gereği yapılması gereken toplantıları zamanında yapmaması görevden alınma neden olduğu ileri sürüldü. CHP İl Başkanlığı görevine getirilen Hüseyin Yıldız, yeni yönetimi CHP Genel Merkezine sunacak.

Çağdaş Baydaş yazılı bir açıklama yaparak şunları söyledi ;” Cumhuriyet Halk Partisindeki  bayrak yarışında bugün bayrak el değişiyor Genel Merkezimizin 15 Aralık tarihli tüzüğümüzün 29. maddesi uyarınca toplantı yeter sayısı yapılmadığı gerekçe gösterildiğinden dolayı yönetim kurulumuz düşmüştür. Cumhuriyet Halk Partisi savaş meydanlarında kurulmuş bir partidir. CHP Türkiye Cumhuriyetini kuran ve ilkeleriyle yol gösteren bir partidir. Partimizde görevler geçici ama partililik ve kurumumuz kalıcıdır. Hiç bir partilim ve kimse görev yapan il başkanından veya yöneticilerinden üstün değildir” diye konuştu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER