banner352

Depremde kaybettiğimiz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz

Ak Parti Erzincan Milletvekilleri Sebahattin Karakelle ve Serkan Bayram 13 Mart 1992 Erzincan Depreminin 24. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Depremde  kaybettiğimiz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz
Yapılan ortak açıklamada "13 Mart 1992 Günü Erzincan’lının sevenini öksüz , insanını yurtsuz bırakan depremin üzerinden 24 yıl geçti.


Depremde kaybettiğimiz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.


Erzincan coğrafi olarak her zaman deprem olabilecek bir bölge olduğu için ana hedef göç etmek değil “ depremle yaşamayı öğrenmektir” günümüzdeki yapılanma bu tür felaketleri en aza indiren bir anlayışla yapılmaktadır. Bu nedenle, deprem sonrasında Erzincan’daki yapılaşma bizlere güven vermektedir.


Ancak bu güven tedbirli olmayacağımız anlamına gelmemelidir. Özellikle ilimizdeki yeni yapılanmada inşaat teknolojisinin en güçlü elamanlarıyla üretilen yapıların olası bir zaiyatı en aza indireceği gerçeğini hiçbir zaman unutmamalıyız.

Ülkemizin %92’sinin deprem kuşağında olduğu düşünülürse bu durum daha büyük bir önem arzetmektedir.

Bu tür büyük felaketlerden Yüce Mevlanın Ülkemizi ve insanlarımızı koruma dileklerimizle yıldönümünü yaşadığımız 1992 depreminde hayatını kaybeden aziz şehitlerimize rahmetler dileriz."


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER