Erzincan'da Çelenk Krizi

Erzincan Cumhuriyet Halk Partisi Teşkilatı Giresun’da helikopterin düşmesi sonucu Şehit olan Sema Kara’nın cenaze töreninde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çelenginin ters dönderilmesi ile ilgili olarak suç duyurusunda bulundu.

Erzincan'da Çelenk Krizi
Erzincan Cumhuriyet Halk Partisi Teşkilatı Giresun’da helikopterin düşmesi sonucu Şehit olan Sema Kara’nın cenaze töreninde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çelenginin ters dönderilmesi ile ilgili olarak suç duyurusunda bulundu.
CHP Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan yaptıkları suç duyurusu ile ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında, bu olayın takipçisi olacaklarını belirtti.
Doğan açıklamasında; “Giresun’da helikopterin düşmesi sonucu Şehit olan Sema Kara’nın cenaze törenine Başbağlar Katliamı yıl dönümü dolayısıyla katılamadık. Genel Başkan Yardımcımızın gelmesi dolayısıyla Başbağlar’a gittik. Genel Başkanımızın cenaze törenine göndermiş olduğu çelenke çirkin bir saldırı oldu. Bu durumu şiddetle kınıyoruz. Bu çirkin saldırılar ülkemize yakışmıyor. Olay gerçekleşirken emniyet güçleri olaya hiçbir müdahalede bulunmadı. Yapan kişiler ellerini kollarını sallaya sallaya Erzincan’da dolaşıyor. Bu durum bizleri derinden üzmektedir. Bu konu ile ilgili Valimiz Kayamakamımız ile görüşmeler yaptık ve olayın takipçisi olacaklarını belirttiler. Bizler de bu saldırı nedeniyle bu gün suç duyurusunda bulunacağız. Umarız ki gereken cezayı alırlar ve Türkiye’de bir daha bu gibi olaylar meydana gelmez. Bunun takipçisi olacağız” dedi. 
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aliekber Horoz
Aliekber Horoz - 2 yıl Önce

Çelenk olayını bu kadar abartmanın partiye ne getirisi olur anlamış deyilim mademki c.h.p nin çelengi istenmiyor parti göndermesin günlük 5 şehit gelen bir ülkede çelenkin ilgi çekeceğine inanmıyorum çelenk dışında başka bir eylem yokmudur mesela c.h.p li belediyelere çeki düzen verseniz vatandaşa daha iyi hizmet hizmetlerinizle örnek bir c.h.p li belediye bu gibi örneklerle partiye bir ima kazandırılır boş işler sadece can sıkar inandırıcılığıda olmaz ikdidar olmak istiyorsanız tabandan işe başlamalısınız kendi yöneticilerinizi sorgulamak bence çelenkle uğraşmaktan daha verimlidir örnek mollaköyün mahmutlu mahallesinde 70 metrelik bir arnavuttaşı döşenmiş nereye biliyormusunuz mezarlığın içine gece ölülerin gezinti yapması için ve belediye utanmadan bunu hizmet olarak övüne övüne anlatıyorlar sanırım bir dahaki belediye seçimlerinde ölülerden oy alırsınız bu gibi şeyleri araştırın doğru yolu bulursunuz

Mehmet KAYA
Mehmet KAYA - 2 yıl Önce

Ben Erzincan’daki ortaokul çağımdan beri çok şükür ülkücüyüm.Lafım o çelenge harekeket yapanlara,parti lider ve yetkililerine hareket yapanlara özellikle Aliekber rumuzuyla veya ismiyle yorum yapan arkadaşa.Hizmet yapıp yapmamak ayrı bir şeydir,provakasyon yapmak ayrı bir şey.Chp terör veya pekaka destekçiliğinden tamamen elini çekmesede araya mesafeyi koymuştur çok şükür bugün için.Mesela ihanet pardon çözüm süreci denilen süreci chp hazırlamamıştır,belki sadece destek vermiştir.Erzincanın en kritik yerinde,en kritik binasında akillerle toplantı yapıp binanda bulunan kendi ocaklarına ülkücü gençleri sokturmayanlar kimlerdir,kentlere ilçelere aylarca bedeller ödeyerek girilen ortamları kimler hazırladıysa hareketi onlara yapmak gerkmezmi can hemşehrilerim.
Herhalde bu hareketleri şu ne idüğü belirsiz EDEP platformu yapıyor.ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN.

SIRADAKİ HABER