banner352

Erzincan’da Yıldırım Rüzgârı Esti

Başbakan Binali Yıldırım beraberinde ki Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile birlikte Gaziler günü çelenk sunma törenine katıldı.

Erzincan’da Yıldırım Rüzgârı Esti
Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunmasıyla son buldu. 
Törende konuşan Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamasında; Bağımsızlığın Bedeli Büyüktür
"Şehit ve gazilerimiz için birçok düzenleme yaptık. Ne yapsak azır. Daha çoğunu yapacağız. En son yaptığımız düzenleme ile bütün şehitlerimizi yan yana getirdik. Her şehidimiz için ayrı şehitlik yapılıyordu, onu kaldırdık. Şehitlikte mertebe olmaz. Polis de asker de, sivil de bu vatan için can vermiştir. Şehitlerin sınıfı olmaz. Şehitliklerde de yan ya huzur içerisinde yatmaya devam edecekler. Şehit olan bütün kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Gazilerimize hayırlı bir hayat diliyoruz. Gazilerimize ve şehit yakınlarımıza gözümüz gibi yapmak bizim en önemli görevlerimizden birisi olmaya devam edecektir. Bu toprakları bize vatan yapan, kahramanca mücadele eden, geleceğimizi, istikbalimizi koruyan şehitlerimize, gazilerimize ne kadar şükretsek, onları baştacı etsek azdır. Gazilerimizin gelecek nesillere de vereceği çok önemli mesajlar vardır. Genç kuşaklar yetişirken vatan sevgilisi şehitlerimizden, gazilerimizden özümseyerek geleceğe hazırlanmaktadır.  Bağımsızlığın bedeli büyüktür. Bazen şehit olursunuz, bazen gazi ama bu vatana namert eli değdirmezsiniz. İşte Türk milleti böyle bir millet.
En Sert Cevabı Milletin Kendisi Vermiştir 
15 Temmuz alçak darbe girişiminde de milletimizin bağımsızlığına, bayrağına, vatanına ve demokrasisine ne kadar önem verdiği, ne kadar sahip çıktığı görüldü. Alçak terör örgütü mensuplarının başlattıkları kalkışmaya en sert cevabı milletin kendisi vermiştir. Tankın, topun, tüfeğin karşısında kendisini siper etmiştir, ama bu bayrağı hainlere teslim etmemiştir. Şehit ve gazilerimiz için birçok düzenleme yaptık. Ne yapsak azır. Daha çoğunu yapacağız. En son yaptığımız düzenleme ile bütün şehitlerimizi yan yana getirdik. Şehitlikte mertebe olmaz. Polis de asker de, sivil de bu vatan için can vermiştir. Gaziler Gününüzü tekrardan tebrik ediyorum. Askerimiz, polisimiz ülkemizin bağımsızlığının, geleceğinin teminatıdır” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER