banner362

Karakelle; 10 Ocak Gazeteciler gününü kutladı

Ak Parti Erzincan milletvekili Sebahattin Karakelle yaptığı yazılı açıklamada ‘’10 Ocak Gazeteciler günün kutluyor, bu günün gazetecilerin problemlerine çözüm üretilmesine, sıkıntıların giderilmesine vesile olmasını diliyorum.’’dedi

Karakelle; 10 Ocak Gazeteciler gününü kutladı
 Karakelle açıklamasına şöyle devam etti; ‘10 Ocak Gazeteciler Gününde yaz kış demeden büyük fedakarlıklar yaparak çalışan gazetecilerimizin gününü kutluyorum.

 

İnsanlarımızın haber alma hürriyetini kullanma açısından yoğun mesai gerektiren gazetecilik mesleği, çağımızın en dinamik mesleklerinden biridir.

 

Gazeteci insanlara haber akışını sağlamak gibi bir misyonu üstlenirken topluma karşı ağır sorumlulukları olduğunu göz ardı etmemelidir.

 

Mesleklerini icra ederken temel hak ve hürriyetlere saygılı, özel hayatın korunması ve mahremiyetinin  farkında olması gereklidir.

 

Gazetecilerin uluslararası hukuk  kurallarına riayet ederek araştırmacı bir anlayışla ilkeli tarafsız ve dürüst olması toplumun bir gazeteciden en önemli beklentisidir.

 

10 Ocak Gazeteciler günün kutluyor, bu günün gazetecilerin problemlerine çözüm üretilmesine, sıkıntıların giderilmesine vesile olmasını diliyorum.’dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER