banner360

Karakelle ve Bayram'dan Kurban Bayramı Mesajı

Ak Parti Erzincan Milletvekili Adayları Sebahattin Karakelle ve Serkan Bayram,Kurban Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı…

Karakelle ve Bayram'dan Kurban Bayramı Mesajı
Yayımladıkları yazlı açıklamada "Bayramlarımız bizlerin mutlu olduğu, özelikle çocukların sevindirildiği, akraba ve komşuların gözetildiği, misafirlerin ağırlanıp, hastaların ziyaret edildiği, kısaca milli ve manevi değerlerimizin yaşatıldığı, müstesna günlerimizdir.

Böyle güzelliklerle örülü bir kurban bayramını daha idrak ediyoruz. Başta Erzincanlı hemşehrilerimiz olmak üzere, Yüce Milletimize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyoruz.

Hakk Teâlâ’nın, inanan kullarına ziyafet günleri olan bayramlarda ,yakın çevremizden başlayarak, herkese ulaşmayı, dertleriyle dertlenmeyi kendimize ilke edinmemiz gerektiğine inanıyoruz.

Özellikle son zamanlarda ülkemiz etrafındaki olumsuz gelişmeler, herkesi derin üzüntülere gark etmektedir. Bayramların bu üzüntülerin giderilmesi için bir fırsat olduğunu bilmemiz lazım.

Dünyadaki bütün güzellikler barış ile barış dili ile mümkündür. Tarihteki yaşanmış acıların hesabını biribirimize sormadan, gelecek nesiller için neler yapabilirizi tartışmamız gereklidir.

Geleneklerimiz de, yüce dinimizde bunu emretmektedir.


Kendi ülkemizde ki farklılıklarımız 76 milyon insanımızın zenginlikleridir. Bu zenginlikler birlik ve beraberliğimiz için bir vesile, bir hareket noktası olmalıdır.


Bayramlarımız bunlar için en güzel zaman dilimidir.


En büyük dileğimiz, bütün huzur ve barışın egemen olduğu, yokluğun ve yoksulluğun olmadığı, insanlara büyük acıları yaşatan iç çatışmalar ve savaşların geride kaldığı, huzurlu bir dünya özlemiyle nice bayramlar kutlayalım.


Bu düşüncelerle Aziz Hemşehrilerimizin Kurban bayramını tebrik ediyor, bu bayramın ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyoruz."


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER