banner370

Milletvekili Işık basın toplantısı düzenledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erzincan Milletvekili Dr. Muharrem Işık parti binasında basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Milletvekili Işık basın toplantısı düzenledi

CHP İl ve İlçe Başkanı ile birlikte parti binasında basın toplantısı düzenleyen CHP Erzincan Milletvekili Dr. Muharrem ışık parti il başkanının değişmesinden şeker fabrikasının satışına kadar genel değerlendirme yaptı. Işık ; “ Erzincan’da sanayi kuruluşumuz 2 tane kurumumuz vardır. Biri Şeker Fabrikası diğeri ise 53. Ağır Bakım Komutanlığı Merkezi’dir. Şeker fabrikamız özelleştirildi, Danıştay’ın kararı bekleniyor. Özelleştirmenin içersinde 5 yıllık bir süreç var. Bu sürecin içinde ki asıl oyun şudur, 5 yıl burada üretim yapmak diye bir şart yok. 5 yıl Ekim yaptırılacak. Ekim yapıldıktan sonra istediği yerde işlenebilecektir. Son zamanlarda duyduğumuz bir diğer bir konu 53. Ağır Bakım Komutanlığı merkezi’nin kapatılması konusudur. Ben bu komuyla alakalı ilgili yerlere başvurdum ama cevap alamadım. Görüşmek istediğim kişiler maalesef bir cevap vermediler. Biz bilgi veremeyiz şeklinde çekiştirdiler. Komutanlığı aradım, Milli Savunma Bakanlığı’nı aradım. Hatta Milli Savunma Bakan’ına da sordum ama maalesef cevap veremedi. Her tarafa en iyi şekilde ulaşımın olduğu bir il olduğu halde kapatılıyor. Burada ki askeri birliği az olmasını mazeret göstererekten, Erzurum’a kaydırılmak isteniyor. Dolayısı ile Erzincan’da olan her şeyin Erzurum’a kaydırılması istenmesi. Hastanelerin kapatılmasıyla Erzurum’u sağlık merkezi üssü haline getirilmek istenmesi. Bütün konular Erzurum’a dönüyor ve nedense Erzincan’a vurularak oluyor. Bu nedenle de Ağır Bakımında Erzurum’a götürülmek istenmesi düşünülmesinde her ne kadar yok deseler de bizimde temellimiz yol olması. Şu anda kesin bir bilgi yok elimizde. Sormama ve araştırmama rağmen kesin bir bilgi elde edemedim. Ağır bakımda çalışanların hepsinin Erzincanlı olması demek burada çalışan yaklaşık 200 personelin Erzincan dışına çıkması demektir. Bu her genç gün nüfus azalışına yenileri eklenecek demektir. Bununla birlikte aile düzenleri bozulacak. İktidar partinin yetkilileri gerekli duyarlılığı gösterirler. Erzincan’da ki ağır bakımın kapatılmasını önlerler” dedi.

CHP il Başkanı ve yönetimin değişmesi ile ilgili Işık ; “Partimizde yönetim değişikliği yapıldı. Değişiklik yaparken biz hiçbir zaman birilerini darbeyle yıkıp yerine yeni arkadaşlar getirme çabasında değiliz. Dünkü basında bir yazı gördüm ‘Erzincan Cumhuriyet Halk Partisi Yine Kaynıyor’ yazıyordu. Kaynayan hiç bir şey yok bizim partimiz dimdik ayakta, her zamanda ayak da duracak. Yönetimde ki arkadaşların görevden alınma durumları yok. Tüzüğümüze göre 3 ay toplantı yapmayan yönetim kendiliğinden düşer. Bu maddeye göre biz her toplantı yaptığımızda toplantının bir nüshası genel merkezimize gönderilir. Genel merkez 6 aydır toplantı yapılmadığı ve bir araya gelmediklerinin farkında. Biz genel seçimlerde çalışmalara rağmen 12 Haziran’dan sonra birlik ve beraberlik içinde olalım diye hiç kimseye sesimizi çıkarmadık. Çalışmamıza devam ettik. Ben her geldiğimde il başkanımla birlikte onu hiç dışlamadan her yere beraber gitmeye çalıştım dolaşmaya çalıştım. Ama maalesef önümüzde seçim süreci var. Yerel seçimlere 2 yıl kalmış bizim toparlanıp çalışmamız gerekirken, biz burada birilerinin keyfi uygulamaların karşı karşıya kaldığımız zaman partimizin kan kaybedeceği kesindir. Genel merkezimiz neden 6 aydır toplantı yapmıyor sorusunun sonucunda yönetim düşürüldü. Partide kanama yok. Herkes kendine daha iyi kenetlendi giden arkadaşlarımız da gelen arkadaşlarımızda pırıl pırıl insanlardır. Biz kişilerin menfaati için çalışmayız. Biz ileriye bakmak zorundayız. Ülkenin gidişatı çok karanlık. Bize çalışacak insan lazım. Biz genel başkanımız sayesinde Yünde 26 oy aldık. CHP için tabi ki istemediğimiz bir oydu. Daha fazla oy almamız gerekirdi. O kadar karalamalara karşı bizim aldığımız oy fena değildir. Biz sonunda iktidara yürüyeceğiz. Bunun kaçar yolu yok ve Kılıçtaroğlu ile yürüyeceğiz. Kılıçtaroğlu’na yapılan her türlü olayında karşısında olacağız. Arkadaşlarımız gelip Erzincan’ı ziyaret ederken zamanlamaya dikkat etmesi gerekiyor. Erzincan herkesin Erzincan’ı herkes gelip gezebilir ama altında pis kokular gelen ziyaretlerden kaçınmaları lazım. Kılıçtaroğlu’nun sayesinde parti Yüzde 26’lar da. Diğer zanlarda aldığı oyları da biliyoruz. Biz kenetlenirse CHP iltidara gidecektir” diyerek sözlerine son verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER