banner352

Orhan Bulut partisinin 14.kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı

AK Parti Erzincan İl Başkanı Orhan Bulut partisinin 14. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Orhan Bulut partisinin 14.kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı
AK Parti Erzincan İl Başkanı Orhan Bulut mesajında " 2000’li yılların sıkıntılı döneminde ülkemize bir aydınlık gibi doğan AK Parti’nin, kısa sürede yaptığı büyük hizmetler ve yenilikler ile halkın teveccühü ile yeni ufuklar açtığını belirterek “14 yıl önce Türkiye’mizin hemen hemen her alanda yaşadığı temel sorunları geride bırakma kararlılığı ile kurulan AK Parti, bu süreçte; demokratikleşme, hukuk devleti ilkesinin pekişmesi, büyüme, sivilleşme ve özgürlükler anlamında ciddi reformlara imza atmıştır. 2001 yılında partimizin temelleri atıldı ve partimiz bütün Türkiye’yi kucaklayan bir parti oldu. AK Parti 7’den 70’e, büyükten küçüğe, her yaştan, her bölgeden, her şehirden insanlarımızın yegâne umudu oldu. AK Parti Türkiye’nin omurgası olan bir partidir. Kurulduğu günden bu güne kadar millete hizmet etmeyi kendine görev bilen partimiz, milletin efendisi değil hizmet karı olmuştur. Ülkemizdeki büyüme çıtasının daha da üst seviyelere ulaştırılmasını ana çalışma ilkesi olarak değerlendiren Partimiz, eğitimden sağlığa, ulaştırmadan imara kadar bir çok alanda gerçekleştirdiği reformlarla ülkemizi dünyanın 16 büyük ekonomisine sahip ülkesinden biri haline taşımıştır.


Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, kurulan ve Başbakanımız Hocamız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun önderliğinde siyasi hayatına devam eden partimiz, ülke sevdasını en üst düzeyde hissedenlerin, partisi olarak, kurulduğundan bugüne kadar, hizmet siyasetinin adresi olmuş, gönüllerde taht kurmuştur” dedi.Gururumuz Bakanımız Binali Yıldırım'ın en uzun ve en fazla hizmetleri başta olmak üzere , AK Parti hükümetleri döneminde gerek hükümet ve gerekse de yerel yönetimler alanında atılan ciddi ve doğru atılımlarla ülkemiz de ciddi bir hareketlenme yaşanmış ve bu hareketlilikle birlikte Türkiye’nin saygınlığı tüm dünya ülkelerince de takdire şayan bir çaba olarak değerlendirilmiştir. Bu yüce davanın cesur ve kararlı evlatları olarak, ülkemizi daha da ileri ülkeler düzeyine ulaştırıp, daha modern şartlarda yaşayışımı sürdürme amacındayız. Geleceğe emin adımlarla ilerleyen Türkiye’nin önüne çıkan her türlü olumsuzluğu halkın desteği ile geçen partimiz mazlumun ve mağdurun yanında yer almıştır.Birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizin başına bela olan bu terörü de yok edeceğiz . Mili birlik ve kardeşlik projesi ve çözüm süreci, terörü ve şiddeti bitirmek ve demokratik siyaset içinde sorunları görüşmek için yürütülmüştür. Terörün istismar zeminini kurutmak için nice demokratik reformlar hayata geçirilmiş ancak terör örgütü ve irtibatlı siyasi parti bütün bu çalışmaları istismar etmiş hatta sabote etmiştir. Bu istismar ve sabotajlar ileri safhaya varmış ve devlet yeniden operasyonları başlatmak durumunda kalmıştır. Bu operasyonlar tamamen terör örgütünü hedef almıştır. Vatanın bölünmez bütünlüğünü muhafaza adına can veren kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum.

Bizler de AK kadroların neferleri olarak bu 14 yıllık süreç içerisinde Partimizin, kuruluşundan bu zamana kadar her bir kademesinde görev almış, İl Başkanlarımızı, İlçe Başkanlarımızı, Belde Başkanlarımızı, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımız ve üyelerimize partimize verdikleri katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Biz dün olduğu gibi, bugün ve yarında gönüllerin partisi olmaya, Halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğu inancıyla yolumuzda dimdik yürümeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle millete hizmet yolunda olan partimizin kuruluşunun 14. Yıl dönümünü kutluyor, teşkilatlarımıza, milletimize ve ülkemize ve Can Erzincan'ımıza hayırlar getirmesini diliyorum." dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER