banner360

Prof. Dr. Osman Demirdöğen 'Erzincan için Hizmete Hazırım'

Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) Milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan Prof. Dr. Osman Demirdöğen, parti binasında yaptığı açkılamada; "Erzincan için hizmete hazırım, istekliyim ve yapabilirim" dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) Milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan Prof. Dr. Osman Demirdöğen, parti binasında yaptığı açkılamada; "Erzincan için hizmete hazırım, istekliyim ve yapabilirim" dedi.

Atatürk Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümündeki görevinden istifa eden Prof. Dr. Osman Demirdöğen, AK Parti'den Erzincan Milletvekili aday adaylığı için müracatta bulundu. AK Parti İl binasında milletvekili aday adaylığı başvurusunu yapan Prof. Dr. Osman Demirdöğen, başvuru belgelerini AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kargı ve Yusuf Yarar'a teslim etti. Prof. Dr. Osman Demirdöğen, burada yaptığı açıklamada, "Bir şekilde milletimize, bölgemizi, ilimize katkıda bulunabilmek için AK Partiden Erzincan Milletvekili Aday adayı olmaya karar verdim. Bu işler nasip kısmet meselesi. ama amacımız gerçekten hizmet etmek. 1962 Erzincan çayırlı doğumluyum. ilk ve orta öğretimimi Çayırlı'da, lise eğitimimi de Erzincan'da tamamladım. Daha sonra Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari İletmeler bölümünden mezun oldum. Yüksek lisansımı Atatürk Üniversitesinde tamamaldım. Daha sonra İngiltere'de bir yüksek lisans daha yaptım. 1993 yılında da Atatürk Üniversitesinde doktoramı tamamladım. 1993 yılında doçent, 2000 yılında da profösör oldum. bu süre içerisinde Avrupa birliği hibe programlarında uzun bir süre çalıştım. Türkiye'de ki üç tane hibe uzmanından biriyim. Erzincan'da da 26 projenin geçmesinde de yardımcı oldum. İlk 50 Milyon TL ve daha sonra da 150 Milyon TL'lik bir projenin yürütücülüğünü yaptım. Avrupa Bİrliği projelerinde tecrübe sahibiyim. Burada ki bilgi ve birikimimi Erzincan ve ülkemiz için kullanmaya çalışacağım. Erzincanlıların desteği ile projeler hazırlayıp bu projelerin hayata geçmesi çin elimden geleni yapacağım. Develetin Bekası ve Milletin refahı için çalışma sorumluluğunu her zamana yaşam biçimi olarak gördüm, herşeh Yüce Rabbimin takdiridir, AK Parti Erzincan Milletvekili aday adayı olarak, Milletveki makamını sadece temsil makamı olarak görmekten öte proje üreten, sorun çözen, elini taşın altına koyan,bir vekili olarak çaluışmak niyetiyle aday adayı oldum. Bu zorlu süreçte Erzincanlı hemşerilerimiz bizi yalnız bırakmayacağı inancındayım, bu şehri ve Türkiyeyi daha ileriye taşıyabilmek için desteğinize ve duanıza talibim"dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
madem
madem - 3 yıl Önce

rabbim hayırlı uğurlu etsin hayırlısıysa nasip etsin diyor sdiğer aday adaylarınada başarılar diliyorumn hocamizın erzincan için büyük fırsat olduğunu düşünüyorum

fatih
fatih - 3 yıl Önce

erzincan adayını buldu..başarılar

SIRADAKİ HABER