banner370

Saadet Lideri Mustafa Kamalak: Korkunun Ecele Faydası Yok

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak Erzincan’da ki Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

Saadet Lideri Mustafa Kamalak: Korkunun Ecele Faydası Yok
Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak ziyaretinde yaptığı konuşmada basın mensuplarından bir ricası olduğunu belirterek, “Hepimiz bu milletin evlatlarıyız. Eğer ki buradaki konuşmamızda benden yanlış bir söz duyar, yanlış bir kelime işitirde onu buradan ayrılmadan düzeltmeseniz hakkım kalır üzerimizde.”dedi.
Konuşmasının devamında Başkan Kamalak; “Kapısından içeri girmek istediğimiz Avrupalı dostlarımız bize nasıl bakıyor? Diyor ki siz soykırımcısınız. Katillikten öte, toplu katliamdan öte siz soykırımcısınız. Bu Avrupa Parlamentoları tarafından kabul edilmiş bir suçlama. İçeriye dönüp bakıyoruz ülke neredeyse bölünme noktasında gelmiş bir vaziyette. Ülkenin yollarından insanlarımız emniyet içinde geçebiliyor mu? Yazık! Yönetim elin ellerde değildir! İktidarında muhalefetin de tek yaptıkları şey birbirini suçlamaktan ibaret. Biz 11 ay iş başında kaldık. O 11 aylık süre içerisinde Türkiye’mizin herhangi bir iline şehit cenazesi geldi mi? Hayır! Ama şu son iki ay içerisinde şehit cenazemizin sayısı 150’yi aştı. Siviller buraya dâhil değil.

Bu kanı biz durdurabiliriz. MHP iş başına gelse bu kanı durdurabilir mi? HDP geldi diyelim sağlar mı barışı? CHP geldi diyelim sağlayacak mı? “İnancına dokunmayalım” diyor. “Etnik yapısını dile getirmeyelim” diyor. “Hiç kimsenin kılına kıyafetine dokunmayalım” diyor. Dokunulduğu takdirde ne olur? Kendi geçmişi ortaya çıkacak. Geriye kalıyor tek parti AK Parti. 13 yıldan berri iş başında. Allah aşkına ülkeyi bugünkü hale getiren AK Parti değil mi? Düşünün Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan ülkenin birliğinden, dirliğinden, asayişinden, emniyetinden, huzurundan birinci derece sorumlu olan kişiler değil mi? Ne diyor bu iki muhterem devlet büyüğümüz? Muhalefeti eleştirirken “Sivas’ın doğusuna gidebiliyor musunuz” diyor. İyide sorumlu kim?

Hiç kimse günahtan sevap çıkarmamalıdır. Hiç kimse suçtan mükâfat beklememelidir. “Bunlar Sivas’ın doğusuna gidemez oyunuzu bize verin” diyor. Bu ülkeyi bu hale sen getirdin kardeşim.”dedi.


 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER