banner360

Erzincan’da Atlı Snowboard Keyfi

Erzincan’da snowboard ile kayak yapan bir grup atların arkasındaki halat yardımı ile kayarak farklı snowboard heyecanı yaşadılar. Snowboardcular yaptıkları bu spora ise ‘Atlıboard’ ismini verdiler.

Erzincan’da Atlı Snowboard Keyfi

 Tüm yurtta olduğu gibi yoğun kar yağışı ve soğuk havanın yaşandığı Erzincan’da, bu fırsatı eğlenceye dönüştüren snowboardcular, at arkasında kayarak ilk kez yapmanın sevincini yaşadılar. Uzun yıllardır snowboard sporu ile uğraşan 3 genç, cirit atlarının arkasında snowboard yapmanın heyecanını yaşadı. Mart ayı içerisinde Uludağ’da düzenlenecek olan snowboard şampiyonasına hazırlanan gençler, hafta sonu Yıldırım Akbulut Kayak merkezinde, hafta içerisinde de İzzet Paşa Mahallesinde bulunan Fatih Atlı Cirit Spor takımının antrenman sahasında atlarla birlikte çalışma yapıyor.  

            Bir şirkette muhasebeci olarak çalışan ve 3 yıldır snowboard ile uğraştığını ifade eden Ömer Türkoğlu(22), “Hafta sonları genelde Yıldırım Akbulut Kayak Tesislerinde kayıyoruz. Bugün bizim için bir ilk oldu. Atlar ile snowboard yaptık. Adını ‘Atlıbord’ koyduk. Çok zevkli bundan sonra tekrarlamayı istiyoruz.” dedi.

8 yıldır snowboard sporu yapan Erzincan Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Bölümü öğrencisi 22 yaşındaki Kağan Kaya, ilk kez denediği ‘Atlıbord’da başarılı oldu.  Hafta sonları snowboardı kayak tesislerinde yaptıklarını belirten Kağan Kaya, “Atların arkasında ilk kez snowboard yaptık. Oldukça zevkli ve heyecanlıydı. Birazda yorucuydu. İnşallah bundan sonra sık sık yaparız. Farklı bir spor herkesin denemesini istiyorum” dedi.

Fatih Atlı Cirit Spor Kulübü sporcularından Bahattin Özdemir(27), “Hafta sonları ciritle ilgili antrenmanlarımızı yapıyoruz. Arkadaşlarımızın atın arkasında kaymak gibi talepleri oldu, bizde kendilerine yardımcı olduk. Bu şekilde zevkli olduğunu gözlemledik. Başka bu şekilde snowboard yapmak isteyen varsa yardımcı oluruz.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER