banner352

Erzincan’da Bir İlk Varlı Balon Futbolu Açıldı

Dünyanın en hızlı yayılan sporlarından biri olan balon futbolu Erzincan’da açıldı. Kuralları futbola benzeyen ancak bazı yönleriyle futboldan ayrılan balon futbolunun temel amacı eğlenmek.

Erzincan’da Bir İlk Varlı Balon Futbolu Açıldı
 Dünyanın en hızlı yayılan sporlarından biri olan balon futbolu Erzincan’da açıldı. Kuralları futbola benzeyen ancak bazı yönleriyle futboldan ayrılan balon futbolunun temel amacı eğlenmek.

Rekabetin ön planda olmadığı balon futbolu, Çarpışan otoları andıran futbol oyunu, oynayanlara ve izleyenlere de oldukça keyif veriyor. Varlı Balon Futbol adı altında Işıkpınar Spor Tesislerinde açılışı gerçekleştirilen bu eğlenceli spora ilgi büyük oldu.  

Balon futbolunu Erzincan’a getiren genç girişimci Eren VARLI spor hakkında yaptığı açıklamasında; ”Her yaştan insanın oynayabileceği bir oyun olan balon futbolu Erzincan halkının eğlence anlayışını değiştirecek. Erzincan sosyal aktivite bakımından zayıf bir şehir. Bizde üniversiteli arkadaşlarımız için özellikle bu konuda bir adım atmak istedik. Futbolu ülke olarak çok seviyoruz. Bu alanda böyle bir farklılığın ilgi çekeceğini düşündük.

Bay-Bayan Halı Saha Maçının Kapılarını Balon Futboluyla Açtık

 Balon Futbolu Kuralları futbola benzeyen ancak bazı yönleriyle futboldan ayrılan balon futbolunun temel amacı eğlenmek. Kuralları ortadan kaldırdık. Çünkü balon futbolunda amaç gerilmek değil stres atmak.

 

Bu Maçta Faul Serbest!

 

Balon futbolunda faul kavramı yok. Bay-Bayan karışık takımlar halinde maç yapılabiliyor. Şunda maçlarımız 5+5, 6+6 ve 7+7 takımlar şeklinde oynanıyor. Toplu organizasyonlara da açığız. İster oynayın, ister seyredin ne tarafta olursanız olun çok eğleneceğiniz kesin” şeklinde konuştu.

 

Ücretler Oldukça Uygun!

 

Bir saatlik bir organizasyonla yapılan bir maç kişi başı 20 TL’den oluşuyor. En az 10 kişiden oluşabilen bir takımla sahaya çıkılıyor. Bu fiyata oynadığınız maçın kısa kesimler halinde videosu ve takım halinde fotoğraf çekimi de dahil. Ayrıca sahaya ulaşım içinde servis mevcut. Rezervasyonla sistemiyle çalışan firma öğrencilere indirim belli oranlarda indirim uygulanacağını, rezervasyon için www.varlibalonfutbolu.com adresini ziyaret edebilir veya 0553 112 85 01 numaralı telefondan bilgi alınabileceğini belirtti.

 

Oynamak Çok Zevkli!

 

Açılışta ilk kez maç yapan oyuncular harika bir spor olduğunu belirterek tüm herkesi bu çılgın maçta eğlenmeye davet ettiler. Sloganlarda bu maç başınızı döndürecek yazmasının sebebini oynayınca daha iyi anladık dediler. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER