Erzincan’da yelken kanat kursu

Erzincan Havacılık ve Eğitim Merkezi Müdürü Tayfun Oğuzlu yelken kanat kursu açılacağını kayıtların başladığını dile getirdi.

Erzincan’da yelken kanat kursu
 2011 yılında açılan ve faal olarak hizmet veren Erzincan Havacılık ve Eğitim Merkezi Müdürlüğü faaliyetlerini her geçen gün artırıyor. Erzincan Havacılık ve Eğitim Merkezi Müdürü Tayfun Oğuzlu “2011 Yılında kurulan Erzincan Havacılık ve Eğitim Merkezi 2012 Yılında Yamaç paraşütü, Serbest Paraşüt, Yelken kanat, Model uçak, Planör ve radyo kontrollü model Uçak dallarında kursları verecektir. 2012 Yılbaşından bu güne kadar Erzincan Havacılık ve Eğitim Merkezi olarak Kelkit Türk Hava Kurumu Şubesi ile birlikte Kelkit’te model uçak öğretmenlik kursu verdik. Ayrıca Erzincan merkezdeki tüm liselerde Türk Hava Kurumunu ve Erzincan havacılık eğitim merkezini tanıtan seminerler veriyoruz. Erzincan kapalı ceza evindeki mahkumlara yönelik model uçak kurslarımız 2010 yılında olduğu gibi bu yılda devam ediyor. Asıl hedefimiz havacılığı Erzincan ve çevresinde tanıtmak ve yöremiz gençlerinin bu faydalı spordan yararlanmalarını temin etmektir. Eğitim merkezimiz Erzincan Üniversitesi bünyesindeki sivil Havacılık yüksek okulu ile Endüstri meslek lisesindeki uçak bakım bölümlerindeki öğrencilere de havacılık konusunda her türlü yardımı yapmaktadır.

2012 Yılı Kurs faaliyetleri içinde yer alan Yelken Kanat kursu 02-20 Nisan Tarihinde açılacaktır. Bu kursa sağlık sorunu olamayan 16-18 yaş aralığındaki gençler  ailelerinden izin belgeleri istenerek 18 yaşından gün almış kişiler ise istenilen evrakları  hazırlayarak kurslarımıza katılabilirler. Başvurular 24 Mart tarihinde sona erecektir. Türk hava kurumunu verdiği tüm kurslar ücretsiz olup Tüm Erzincanlıların bu kurslara katılmalarını bekliyoruz” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER