banner362

Kırık kolu ile şampiyonaya hazırlanıyor

Küçüklüğünden beri Taekwondo sporu ile uğraşan ve antrenman sırasında kolunu kıran Muhammed Demir Avrupa Şampiyonası seçmelerine kırık kolu ile hazırlanıyor.

Kırık kolu ile şampiyonaya hazırlanıyor

 6 yaşından itibaren Taekwondo sporu ile uğraşan Muhammed Demir, 15 yıllık spor yaşamı süresince birçok defa büyük başarılara imza attı. 2010 yılında 54 kiloda Türkiye Şampiyonu ve 2011 yılında da Türkiye ikincisi olan Muhammed Demir, 2006 ve 2010 yıllarında milli takım forması ile ülkemizi temsil etti. 11 ülkeden 800 sporcunun katıldığı ve Rize’de düzenlenen Uluslar arası Şampiyonada birinci olmayı başaran Muhammed Demir, 7 Şubat 2012 tarihinde yapılacak olan Avrupa Şampiyonası seçmelerine hazırlanıyor. Antrenmanda düşerek kolunu kıran 21 yaşındaki Demir, alçılı kolu ile Avrupa Şampiyonası seçmelerine hazırlanıyor. 13 Şubat Spor Salonunda her gün kırık kolu ile antrenman yapan Demir, azminden hiçbir şey kaybetmeden hırsı ile arkadaşlarının takdirini toplayıp aynı zamanda üniversite sınavlarına hazırlanıyor.
15 yıldır yaptığı spor dalında önemli başarılar elde ettiğini söyleyen Milli Sporcu Muhammed Demir, Milli Takım forması ile daha büyük başarılara imza atmak için çalıştığını söyledi. Erzincan Belediyespor Sporcusu Muhammed Demir, “6 yaşından itibaren taekwondo sporu ile uğraşıyorum. Önemli başarılar elde ettim. Geçtiğimiz haftada yaptığın antrenmanda düşerek kolumu kırdım. Ama Şubat ayı içerisinde Avrupa Şampiyonası seçmeleri var. Buna hazırlanmam gerekir. Bu sebeple kırık koluma rağmen hiçbir antrenmanımı kaçırmıyorum.” şeklinde açıklamada bulundu.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER