‘Hayvan Pazarı Çiftçinin Okulu’ projesi sona erdi

Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Erzincan Ticaret Borsası tarafından uygulanan KUDAKA kaynaklı Hayvan Pazarı Çiftçinin Okulu Projesi sona erdi.

‘Hayvan Pazarı Çiftçinin Okulu’ projesi sona erdi

 Projenin sona ermesi ile birlikte Erzincan Ticaret Borsası tarafından bir yemek verildi. Düzenlenen programa Erzincan Valisi Selman Yenigün, Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Lek, Erzincan Ticaret Borsası Başkanı Osman Keylan ve projede görev alan personel katıldı.

Düzenlenen yemekte proje hakkında katılımcılara bilgi verilerek hayvan pazarında yapılan çalışmalar anlatıldı. Proje Koordinatörü Selim Aksakal proje kapsamında yapılan çalışmalar konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Yemeğin ardından hayvan pazarına giden Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Lek, Ticaret Borsası Başkanı Osman Keylan pazarda incelemelerde bulundular. Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır burada yaptığı açıklamada Erzincan Belediyesinin Terzibaba Mezarlığına kadar olan alanda yol, kaldırım ve çevre düzenlemesine ilişkin projeler geliştirdiğini, yakında bu alanda çalışmalar yapılacağını söyledi. Uygulanacak olan projelere hayvan pazarının fiziki olarak iyileştirilmesi ve dış görünümünün iyileştirilmesi çalışmalarının da başlatılacağını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER