Drone'lar artık insan taşıyor

Drone'lar artık drone olmaktan çıktı toplu taşıma aracı olma yolunda ilerliyor neredeyse. Bu drone'un tam 18 pervanesi var ve insan taşıyabiliyor.

Drone'lar artık insan taşıyor
Bildiğimiz üzere drone'lar yani insansız hava araçları birçok alanda kullanılabiliyor. Katil drone'lar, ressam drone'lar, blender drone'lar,çöpçü drone'lar derken bu insansız hava araçları deyim yerindeyse aldı başını gitti. Gün geçtikçe de hayatımızın bir parçası olmaya başladığı aşikar.

Drone'lar genellikle kendini ve üzerine takılacak aparatı kaldırabilecek güce sahip oluyorlar.

Fakat bu hava aracı hem kendini hem de içindeki yolcuyu kolaylıkla taşıyabiliyor. İşte Volocopter VC200: 
Drone'dan büyük helikopterden küçük bu hava aracı içindeki yolcuyla birlikte kolayca havalanabiliyor. Elektrikli uçuş deneyimi yaşatan bu 'insanlı hava aracı' sessiz olmasıyla da dikkat çekiyor.

Alexander Zosel, ilk insanlı e-volo uçuşunu gerçekleştirerek tarihe geçmiş oldu. Geleceğin ulaşım aracı olarak kullanılması planlanan VC200'de helikopter benzeri bir uçuş sistemi kullanılıyor. Tabii ki bu hava aracını kullanmak, bir helikopter kullanmak kadar meşakkatli olmasa da uçuş deneyimine sahip olmayı gerektiriyor.

Test aşamasında VC200 25 km/s hız ile uçuruldu. Bir sonraki denemde bu hız 50'ye, bir sonrakinde ise saatte 100 km'ye çıkarılacak. Volocopterin Önümüzdeki 2 sene içinde satışa sunulması bekleniyor.


Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2016, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER