banner393

Türk Milletine İhanet Zihniyeti AKP!!!

    Türk Milleti asırlardır, boylar şeklinde yaşamaktadır. Her boyun Türk milletinin timsaliyetinde ayrı ayrı yeri bulunmaktadır. Bir boyun kültürünün ve toplumunun yok olması Türk Milleti üzerinde büyük hasarlara yol açan yaralar açmıştır. Türk Milletinin boylar şeklinde yaşaması kültürünü, örfünü ve ananesini korumaya yönelik bir oto kontrol mekanizmasıdır.

    Maalesef ki AKP zihniyeti son yıllarda Türk Milletinin toplum yapısını değiştirmek için, inanç değerlerini istismar etmiştir. Türk Milletinin boyları tahrip edilmeye, milli benliği törpülenmeye ve AKP'nin ihanet dolu zehri toplumuza serpilmeye başlanmıştır. Bu zehri vicdanı ve merhameti yüksek olan duygusal bir toplum olan Türk Milleti içerisinde yaymak için vicdanlar, inançlar ve değerler hiçe sayılarak istismar edilmiştir.

    Bunun en güzel örneği Suriyeli Mültecilerin ülkemize gelmesi olayıdır. Müslüman denilmiş Millet uyutulmuş milyonlarca Suriyeli kardeşimiz bir daha geri dönmemek ve ağır tahripler oluşturmak üzere Türk Milletinin kucağına konulmuş bir bomba gibidir. Bu kelimelerim saptırılarak, mağdur durumdakilere yardım etmeyelim mi diyecekler, biliyorum, sizin için mühim olan rant ; onun için mesele Suriyeli kardeşlerimizin gelmeleri olmadığını defaatle iletmek istiyorum. Elbette zor durumda olanlara yardım eli uzatmak Türk Milletinin karakteristik özelliğidir. Fakat Suriye'den gelen milyonlarca kişinin hiç bir analiz gözetmeksizin rant tezgahlarına ve şehirlere bırakılması vatana ihanettir. Ne yazık ki bugün Kilis ilimizde Kilis nüfusunun iki katından daha fazla mülteci bulunmaktadır. Eğer ülkemize mülteci alınacaksa, mülteciler özel kamplarda barındırılmalıydı, çünkü milyonlarca mülteci Türk milletinin karakteristik özellikleri etkileyecek ve büyük felaketler ortaya koyabilecek potansiyele sahip bir kitledir. Maalesef ki Suriye bombası Türk Milletine atılan tahrip gücü yüksek bir bomba olmuştur. Bizler Türk Milleti olarak karakteristik özelliğimizi korumak için sürekli bir savunma içerisinde olmuşuzdur. Fakat en büyük darbeyi savunmasız olduğumuz krendi topraklarımızda almışızdır. Türk Milleti binlerce yıldır yaşadığı topraklarda neden savunma durumuna geçmelidir? Zaten başında sürüyle badire varken birde asimilasyon badiresini hükümetin kendi eliyle getirmesi manidardır.

     Bugün Erzincan'ın Üzümlü ilçesine getirilmesi planlanan 639 Ahıskalı Türk ailesi de ihanet projelerinin senaryolarından sadece bir tanesidir. 1940 yılından beri sürgünde olan Ahıska Türklerini İktidarda ve hükümette oldukları dönemde Rusya’ya hain diye teslim eden AKP zihniyeti ne oldu da hangi rant girdide Ahıskalı soydaşlarımıza sahip çıkmaktadır ?

    Yazımın ilk kısmında da bahsettiğim gibi Türk Milleti Asırlardır Boylar şeklinde yaşamıştır ve her boyun kendine has Türk Milleti timsaliyeti bulunmaktadır. Şimdi Hem Üzümlü Halkının karakteristik timsaliyetini hem de Ahıskalı Türklerin karakteristik timsaliyetini bozmak ihanettir.

    Eğer ülkemize Ahıskalı soydaşlarımız yerleştirilecekse Van'ın Erciş İlçesindeki Ulupamir Köyü modeli uygulanmalıdır. Hem Türk Milletinin boylarının karakteristik özellikleri korunur, hem de yeni yerleşim yerleri imarlandırarak Türkiye'mizin köy- şehir ve kültür projeleri sağlığa kavuşturulmalıdır. Suriyeli mülteci kardeşlerimizde en yakın zamanda Türk Toplumunun şehir ve toplum hayatından uzaklaştırılarak, şehir dışlarında oluşturulan güvenli mülteci kamplarına yerleştirilmelidir. Bu hem Türk toplumundaki tahribatı önleyecektir. Hem de ülkemizi daha da güçlü yaparak ileriye götürecektir. Saygılarımla...

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 3 yıl Önce

sevgili kardeşim keşke yazını tashih edip öyle yayımlasaydın yanlışlıklar verdiğin fikrin önüne geçmiş

Mehemmet
Mehemmet - 3 yıl Önce

ciminli yalnız şöyle bir durum oluşturuldu o güzelim memleketimizde:alan razı satan razı .o güzel kalemiz,memleketimiz erzincanda, ciminde.kağıttan "adam"lar,kahramanlar üretildi.1 kasımda hepimize büyük görev düşüyor.yeter artık erzincan makûs talihini yenmelidir.