banner345

Erzincanlı Şehidimiz Sinan Uçan için askeri tören düzenlendi

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan Erzincanlı Şehidimiz Sinan Uçan ve Astsubay Çavuş Tolga Topçuoğlu için tören düzenlendi.

Erzincanlı Şehidimiz Sinan Uçan için askeri tören düzenlendi
Diyarbakır Asker Hastanesi bahçesindeki törende Astsubay Çavuş Tolga Topçuoğlu ve Erzincanlı Şehimiz Uzman Çavuş Sinan Uçan'ın öz geçmişi okundu,Diyarbakır İl Müftüsü Burhan İşliyen tarafından dua edildi.

Törende şehit Topçuoğlu'nun eşi Aysun Topçuoğlu ve kayınvalidesi Leyla Çetin gözyaşlarına hakim olamadı. Şehidin 2 aylık bebeği Baran ise bir hemşirenin kucağında törene getirildi. Erzincanlı Şehidimiz Uzman Çavuş Sinan Uçan'ın eşi Sibel ve kızı Sudem'de törende ayakta durmakta güçlük çekti.

Vali Hüseyin Aksoy, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan ve kurum amirlerinin de katıldığı törenin ardından şehit Topçuoğlu'nun cenazesi memleketi Malatya'ya, şehit Uçan'ın cenazesi İzmir'e gönderildi.


 
Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2016, 02:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER