banner377

Karaman'da Adliye Çalışanlarından Protesto

İstanbul Çağlayan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesi, Karaman’da Adalet Büro-Sen Temsilciliği tarafından protesto edildi.

Karaman'da Adliye Çalışanlarından Protesto
İstanbul Çağlayan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesi, Karaman'da Adalet Büro-Sen Temsilciliği tarafından protesto edildi.

Adliye çalışanları, savcının şehit edilmesini protesto için adliye önünde bir araya geldi. Burada basın açıklamasını okuyan Adalet Büro-Sen İl Temsilcisi Hüdaverdi Soydoğan, "Dün rehin alınarak şehit edilen Çağlayan Adliyesi savcılarından Mehmet Selim Kiraz'ın uğramış olduğu menfur olayı kınıyoruz. Şehidimize Allah'tan rahmet ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Karaman'ın Kazım Karabekir İlçesi Adliyesinde çalışarak kendisini çalışkanlığı sevgisi ve saygısı ile bildiğimiz savcımız ve aynı zamanda ağabeyimiz Mehmet Selim Kiraz'ın uğramış olduğu saldırı bir değil birden fazla defalarca hakim ve savcılarımıza bu şekilde terör ve terör yanlısı kişilerce saldırılar düzenlenmiş ve şehitler verilmiştir. Bu olaylar nedeni ile savcılarımızın hakimlerimizin ve adliye çalışanlarımız gerekli güvenlik tedbirlerinin artırılarak bu tür olayların bir daha yaşanması, acı ve elemlerin olmaması temennisi ile bu basın açıklamasını yapma gereğini hissettik. Bir kez daha şehidimize ve bundan önce şehit olanlara Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz." - KARAMAN 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER