banner377

Özel Yamanlar Koleji Tübitak Proje Yarışmasında Dört Ödül Aldı

İzmir’deki Özel Yamanlar Koleji'nin öğrencileri, TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda, İzmir bölge finallerinde dört ödül aldı.

Özel Yamanlar Koleji Tübitak Proje Yarışmasında Dört Ödül Aldı
İzmir’deki Özel Yamanlar Koleji'nin öğrencileri, TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda, İzmir bölge finallerinde dört ödül aldı. Okul, Ankara bölge finallerinde İzmir'i temsil edecek.

Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı ile Tarih dallarında düzenlenen yarışmaya, bu yıl 22 bin 254 öğrencinin hazırladığı toplam 13 bin 775 proje başvurdu. Geçen yıla oranla müracaat sayısında yaklaşık yüzde 28 artış gözlendi. İzmir bölgesini kapsayan İzmir, Manisa, Uşak, Aydın ve Muğla illerinden katılarak dereceye giren öğrencilere ödülleri, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle verildi. Değerlendirmeler sonucunda Özel Yamanlar Koleji, iki birincilik ve iki ikincilik elde etti.

ÖDÜLLER FİZİK, MATEMATİK, BİLGİSAYAR VE EDEBİYAT DALLARINDA GELDİ

Yamanlar öğrencileri Fizik, Matematik, Bilgisayar, Türk Dili ve Edebiyatı dallarında hazırladıkları projelerle ödül aldı. TÜBİTAK tarafından ortaöğretim öğrencilerini temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, araştırma geliştirme odaklı bilgi ve becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen yarışmanın açılışı, 30 Mart 2015 tarihinde Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde yapıldı. Üç gün süren yarışmanın ödül töreni, bugün Gazi Üniversitesi Merkez Kampüsü'nde yapıldı.

Özel Yamanlar Koleji Müdürü Şakir Ural, “Öğrencilerimiz yine geçtiğimiz yıl yapılan dünya bilim olimpiyatlarında Türkiye’ye iki altın madalya kazandırmıştı. Geçtiğimiz ay içinde tenis takımımız, Dünya Tenis Şampiyonası’nda dünya üçüncüsü olmuştu. Basketbol takımımız da geçtiğimiz ay Türkiye üçüncüsü olmuştu. Şimdi de TÜBİTAK proje yarışmasında iki altın, iki gümüş madalya alarak, eğitimin ve sporun her alanında başarılı olmaya devam ettiğimiz için mutluyuz. Emeği geçen öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyoruz.” diye konuştu. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER