banner370

Semt Pazarı Güvenlik Görevlisi Ölü Bulundu

Konya'da 60 yaşındaki özel güvenlik görevlisi Halis Çelik, çalıştığı semt pazarında zabıta ekiplerine ait denetim bürosunda ölü olarak bulundu.

Semt Pazarı Güvenlik Görevlisi Ölü Bulundu
Konya'da 60 yaşındaki özel güvenlik görevlisi Halis Çelik, çalıştığı semt pazarında zabıta ekiplerine ait denetim bürosunda ölü olarak bulundu. İlk belirlemelere göre Çelik'in, ısınmak amacıyla varil içinde yaktığı ateşten sızan karbonmonoksit gazından zehirlendiği belirtildi. Kesin ölüm nedeninin yapılacak otopsinin ardından netlik kazanacağı öğrenildi.

Olay, bugün saat 07.45'de merkez Meram İlçesi Melikşah Mahallesi'ndeki kapalı semt pazarında meydana geldi. Konya Pazarcılar Odası'nda görevli Halis Çelik, güvenlik görevlisi olarak çalıştığı semt pazarında, pazarcılar tarafından Zabıta ekiplerine ait denetim bürosunda koltukta oturur durumda hareketsiz bulundu. Bunun üzerine polis ve sağlık görevlilerine haber verildi. Olay yerine gelen sağlık görevlileri, Çelik'in hayatını kaybettiğini saptadı. İlk belirlemelere göre Çelik'in, ısınmak amacıyla Zabıta Denetim Bürosu'nun içine koyduğu varilde yaktığı ateşten sızan karbonmonoksit gazından zehirlendiği belirtildi. Kesin ölüm nedeninin yapılacak otopsinin ardından netlik kazanacağı öğrenildi.

ISITICI VAR, ELEKTRİK YOK

Halis Çelik'in ölü bulunduğu odada ise prize takılmış bir ısıtıcının olması dikkat çekti. Zabıta Denetim Bürosu'ndaki elektriklerin tasarraf amacıyla kesik olduğunu belirten

Meram Belediyesi yetkilileri, Zabıta Denetim Bürosu'nun, semt pazarında gündüz saatlerinde denetim yapan zabıta ekiplerinin kısa süre duraklama ve dinleme yeri olarak kullanıldığı, bu yüzden de tasarruf amaçlı elektriklerin kesik olduğunu, büronun pazardaki güvenlik görevlilerine tahsis edilmediğini, hayatını kaybeden güvenlik görevlisinin de kapıyı açıp içeri girerek ateş yakıp orada dinlendiğinin tespit edildiğini belirtti.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor. - Konya 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER