banner377

Erzincanlılar İftarda Buluştu

Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri kapsamında Erzincanlılar hemşehri gecesi gerçekleştirildi.

Erzincanlılar İftarda Buluştu
Kepez Belediyesi’nin her yıl büyük bir organizasyonla gerçekleştirdiği Ramazan etkinlikleri tüm coşkusuyla devam ediyor. Etkinliler kapsamında düzenlene hemşehri gecelerine bir yenisi daha eklendi.

Erzincanlılar Dayanışma Deneği işbirliği ile gerçekleşen akşamda mahalle iftarları ve Karagöz Hacivat orta oyunu gösterisinin ardından Antalya’da yaşayan Erzincanlıların bir araya geldiği saatler yaşandı.

Kepez Belediyesi Hasan Doğan Stadı yanındaki alanda gerçekleşen gecede Erzincanlı sanatçılar Seyfettin Divarcı, Ergün Divarcı, Muhittin Divarcı ve Gürbüz Karabina enstrümanları ve yöresel türküleri ile Erzincanlılara unutulmaz bir gece yaşattı. Bölgenin insanlarının buluştuğu hemşehri gecesinde sahnede türkülerin yanı sıra bir de bölgenin el sanatı olan bakır işlemeciliği canlı olarak yapıldı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya’da yaşayan farklı bölgelerin insanlarını hemşehri gecelerinde bir araya getirmekten mutlu olduklarını söyleyerek, hem Ramazan sevincini hem de Anadolu kültürünü bir arada sunan etkinliklere tüm vatandaşları davet etti.  Erzincan’ın kültürü Kepez’e taşıyan etkinlik, Ramazan sevincini paylaşmak için alanda bulunan vatandaşlardan da yoğun ilgi gördü.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER